Hanah

Dílnička na dvoře ve dřevěné kůlničce se stálým přívodem elektřiny kabelem z bytu z poschodí domu.

Vrtá se tam,brousí,sva­řuje.Kůlna na černo.Visící kabel hyzdí pohled z okna.Nezmiňuji se o hluku,určitě je v rámci hg.norem,ale ruší klid,chytám to já v přízemí a jsem naproti dílny /opravuje jen známým/.Keře,které to trochu zastiňují chtějí odstranit.Teď si vymyslel pracovní místnost pro SVB s bouráním zvláštního vchodu pod mým bytem.Není to šikana?Přitom o mně v domě pomalu neví,jen se vyjadřuji k práci výboru a s ledačíms nesouhlasím /stále otevřené dveře z domu na neuzavřený dvůr,celý suterén otevřený a průchozí do domu dalšího člena výboru ,zamykání je prý zbytečné.Takže případný zloděj by měl pré.Porušuje se tady něco nebo to přeháním,

Nejlepší odpověď
vaiko

Pokud jste členem společenství vlastníků tak bych se vše snažil řešit na těch schůzích výboru tím bych asi začal. Nevím jaký paragrafy na to napasovat, ale je evidentní že tam k nějakému závadovému stavu dochází. Vše by měl být mimo jiné v souladu s § 127 odst. 1 Občanského zákoníku: Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména nesmí ohrozit sousedovu stavbu nebo pozemek úpravami pozemku nebo úpravami stavby na něm zřízené bez toho, že by učinil dostatečné opatření na upevnění stavby nebo pozemku, nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek a nešetrně, popřípadě v nevhodné roční době odstraňovat ze své půdy kořeny stromu nebo odstraňovat větve stromu přesahující na jeho pozemek.

Další odpovědi
cukrar

Hani, domnívám se, že přeháníte..ale přeji hezký víkend