Q

Diktát pro děti 5třídy 🙂

Větrný v_r se zatočil na lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i v_ra a nad oběma v_ry se slehla zem.

Nejlepší odpověď
annas

Je to chyták. Stejně jako Quentos uvedl hříčku s bidlem a bydlem.
Nemůžeme spojit významově odlišná slova vír a výr v jeden, protože se odlišují i pravopisně. Takže nad oběma v-ry se slehla zem – se nedá vyjádřit jedním slovem, tedy napsat.

Bade, že jsem napsala správnou odpověď, neznamená, že dělám ze sebe chytráka. Jste odborník, že mě urážíte? To, že Word slovo nějak napíše, nic neznamená. Chybí mu schopnost rozlišit rozdíl mezi významem slov. Raději si zopakujte Pravidla českého pravopisu a nebuďte agresívní. Potvrzujete platnost přísloví, že pro pravdu se každý zlobí.

Další odpovědi
Miroslavst

Větrný vÍr se zatočil nad lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i vÝra a nad oběma vÍry se slehla zem

quentos

a co takhle: na dlouhém b_dle stálo ptačí b_dlo. Obě b_dla spadla…

Jestli to pomůže, je to tentýž případ ;{)))=

anonym

Větrný vír se zatočil nad lesem,sebral kus střechy,vlaštovky i výra a nad oběma víry se slehla zem.
Doplňuji:
když se to nedá napsat,tudíž to nemůže být gramaticky špatně,napsal jsem si to schválně ve Wordu s opravou chyb a bylo to v pohodě,tak tu nedělejte z lidí blbce a ze sebe chytráky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

BEAES

Myslí si, že je to docela nesmyslná věta, a že by takovou ani u diktátu ve škole nepoužili. Doporučuji, ať se žáček zeptá pí. učitelky na řešení a dejte nám pak vědět, jak je to správně. Díky.

annas

Tyto věty by opravdu neměly být předmětem diktátu.