Avatar uživatele
Q

Diktát pro děti 5třídy 🙂

Větrný v_r se zatočil na lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i v_ra a nad oběma v_ry se slehla zem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Je to chyták. Stejně jako Quentos uvedl hříčku s bidlem a bydlem.
Nemůžeme spojit významově odlišná slova vír a výr v jeden, protože se odlišují i pravopisně. Takže nad oběma v-ry se slehla zem – se nedá vyjádřit jedním slovem, tedy napsat.

Bade, že jsem napsala správnou odpověď, neznamená, že dělám ze sebe chytráka. Jste odborník, že mě urážíte? To, že Word slovo nějak napíše, nic neznamená. Chybí mu schopnost rozlišit rozdíl mezi významem slov. Raději si zopakujte Pravidla českého pravopisu a nebuďte agresívní. Potvrzujete platnost přísloví, že pro pravdu se každý zlobí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Větrný vÍr se zatočil nad lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i vÝra a nad oběma vÍry se slehla zem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

a co takhle: na dlouhém b_dle stálo ptačí b_dlo. Obě b_dla spadla…

Jestli to pomůže, je to tentýž případ ;{)))=

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Větrný vír se zatočil nad lesem,sebral kus střechy,vlaštovky i výra a nad oběma víry se slehla zem.
Doplňuji:
když se to nedá napsat,tudíž to nemůže být gramaticky špatně,napsal jsem si to schválně ve Wordu s opravou chyb a bylo to v pohodě,tak tu nedělejte z lidí blbce a ze sebe chytráky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BEAES

Myslí si, že je to docela nesmyslná věta, a že by takovou ani u diktátu ve škole nepoužili. Doporučuji, ať se žáček zeptá pí. učitelky na řešení a dejte nám pak vědět, jak je to správně. Díky.

před 5152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Tyto věty by opravdu neměly být předmětem diktátu.

před 5102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek