Avatar uživatele
MrGandy

Digitální posuvné měřítko

Dobrý večer,
rád bych se zeptal na pár informací ohledně digitální „šuplery“. Na internetu jsem viděl tyto digitální meřítka již za 200 Kč a hned pod ním za 2000, 5000Kč. Je velký rozdíl v kvalitě meření? Protože, jestli bude mít kus 15mm a mně to ukáže 14,8mm, tak jsme se sekli o délku přirovnatelnou pěti panelékům :)

Děkuji a přeji pěkný večer

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak jsem to byl zkusit.
Mám dvě posuvné měřítka (šuplery) a jednu digitální od Lidla asi za 350 Kč.
Na dříku 8 mm vrtáku na šuplerách cca 7,9 na digitálním laciným 7,94.

  1. Na mechanickém s bídou odečteš ty desetiny.
  2. Na digitálním odečteš až setiny, takže můžeš lépe upřesnit tu desetinu.

Pamatuj že šuplery jsou pro měření max desetin mm a ješte s odhadem. Na přesnější měření se používá mikrometr. Ono je to také o přítlaku při měření při takto malých mírách.

Digitální šuplery i laciné bych se nebál. Samozřejmě že má nějakou přesnost, ale při digitálním měření si při určitém přítlaku nuluješ stupnici. Takže přesnost ( nebo lépe nepřesnost měřidla) se projeví jen v rozmezí měření a to je proti mechanické šupleře vždy o hodně přesnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

U každého měřidla by měla být uvedena přesnost,maximálně možná úchylka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

dráp neni to spíš odchylka ?
Doplňuji:
v podstatě souhlasím s drápem – ale je také umění s ní umět přesně měřit (praxe) – doporučuji si zapůjčit nějaké johansonovy měrky – a na nich si vyzkoušet přesné měření

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

digitální šupléra je dobrá věc,ale je lepší si připlatit akor pokud děláš přesnou práci třeba na soustruhu,fréze atd.. Ono pak když máš mít např ložisko s tolerancí H6 a posuvka ti ukáže o 2 desetiny víc tak ho prostě do domečku nedostaneš. Kupovat šulpéru za 200 je vyhazování peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Napřed je asi lepší ujasnit si co a s jakou přesností budu měřit a pak teprve začít shánět. Já si vystačím s obyčejnou šuplérou už 60 let a když chci něco přesněji, půjčím si mikrometr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek