Boy 13

Digitální fotografie a video neztrácí kvalitu?

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak když vyfotím fotografii ve formátu jpg a ta bude mít třeba 6,4 MB a v počítači bych měl nedejbuh vir (třeba malware) tak ta fotografie bude mít pořád tich 6,4 MB a ten vir by ji teda nepoškodil, jo? A to samý třeba u natočeného videa ve formátu MP4 při velikostí např 120 MB, taky by teda ten vir nepoškodil to video a nezkrátil by třeba tu velikost na 100 MB? Díky.

Nejlepší odpověď
Emefej

Ptáš se na to už poněkolikáté! Digitální data časem neztrácejí kvalitu (to se ale netýká jejich nosičů).

Další odpovědi
Dochy

Tos pochopil špatně. Soubor s obrázkem nebo videem saám nebude časem degradovat. Ale pokud máš v počítači vir, tk nikdo z nás Ti nedokáže říct jaký a co konkrétně s tvými soubory bude dělat.

Justin1

Pokud vím, tak virus se může ukrýt v obrázku, ale nebude zhoršovat jeho kvalitu, naopak se bude snažit být co nejvíce nenápadný. Nemyslím si, že by si nějaký virus hrál s tvými fotkami, spíš by sis mohl z nějakého nedůvěryhodného zdroje stáhnout obrázek s virem, pokud bys nepoužíval antivir, který by stahovaný soubor hned prověřil.

led

Je to v závislosti od nosiča dát hardware a použitého software.
Neverte rečiam, že CD nosiče sú večné. Rovnako aj stačí, aby vírus poškodil prvý znak programového reťazca a obrázok sa zneprístupní. (zjednodušene, toto je základný spôsob vymazávania).

Hlada

Ano. Digitální fotografie a video nikdy neztratí původní kvalitu. To je zásadní rozdíl proti analogovému záznamu, který na jakémkoli médii kvalitu časem ztrácí.
Digitální médium lze ale poměrně snadno poškodit a ztratit tak celý záznam.
Poškození virem je ale v praxi tak vzácně výjimečné, že ho lze zanedbat.
U digitálního záznamu je zásadní zálohování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

led: s tím mazáním je to složitější. To smazání 1. znaku platí u FAT oddílů, nejsem si jist jak je to s ostatními, ale obecně pochybuju… A pro reálné smazání je toho třeba víc. Přepsáním prvního znaku názvu se jen označí položka v adresáři za neplatnou a využitelnou pro jiné záznamy, zároveň je nutné označit clustry zabrané souborem za volné. A pak ten soubor stále ještě není reálně smazán, jen místo které zabíral je označeno jako volné.

led

súhlasím, ale pre laika je takto zmenený súbor stratený.