Katie

Digitalní fotoaparáty

Dobrý den chci se zeptat na rozdíl mezi ultra zoomem a klasickým kompaktem a s jakými fotoaparáty máte dobré zkušenosti, děkuji

Odpovědi
Emefej

Fotoaparáty označované jako ultrazoom mají na rozdíl od běžných kompaktů rozsáhlejší možnosti nastavení. kKomě běžných snímacích programů mají i expoziční volby P,S,A,M. Jde u nich nastavit režim autofokusu, změnit systém měření expozice, některé zobrazují histogram, umožňují snímat do RAWu apod. To vše obvykle běžné kompakty nemají.

Braník

http://tinypic­.com/r/2qcqp1i/5
Doplňuji:
pročti zde:http://techne­t.idnes.cz/vel­ke-srovnani-fotaku-zrcadlovku-kompakt-nebo-ultrazoom-pm1-/tec_foto.aspx?c=A070806­_054839_tec_fo­to_jlb

mikulinka

Dobrý den Katie,
nejsem sice žádná supr odbornice na fotáky, ale zkušenost mám hlavně s nikonama a to výbornou, skvělé fotky a foták většinou vydrží bez poruchy hodně dlouho. Pak třeba stačí dokoupit nová baterka. Mám tedy přesně tuhle verzi:
http://interlin­k.tsbohemia.cz/ni­kon-coolpix-s800c-vna200e1-_d158143.html
Ale myslim, že jinak s žádným Nikonem nešlápnete vedle. Co se týká vašeho odborného dotazu, já foták kupovala v TS Bohemii a tam Vám vždycky ochotne poradí. Takže bych se vydala spíš do terénu.

Bičiště

Ultra zoom má i klasický kompakt. Ultra zoom je módní záležitost. Velké přiblížení se dnes pasuje na malé snímací čipy a na obyčejný objektiv. Přiblížené obrazy- fotky jsou pak nekvalitní. Všimněte si, že kvalitní fotoaparáty,i kom­pakty, které mají v souladu čip i obkjektiv, nemají žádný superzoom a přitom jsou drahé. Viz vynikající NIKON COOLPIX P310. Začínal před rokem na 7000 tis, dnes se dá koupit za 5 tis. nemá žádný superzoom. Pouze 4,2 x optické přiblížení. A světelnost 1,8, jak zrcadlovka! Skoro pak není třeba blesk. Je zkrátka racionálně konstruován, ne pro laika, který preferuje super zoom nebo megapixely. Je směšné, když foták za 2.500,– má 35 násobný superzoom. To je přímo podvod. Koukněte se na inter na ten NIKON P 310, přečtěte si recenzi. Superzoom pokud by měl být jak má být, tak to lze, ale jen s výměnným objektivem a u aparátů přes 10. tis, spíše k 20 tis.