berta 4

dieta po pročištění žlučových cest

Právě jsem srátil z nemocnice a po 6 denním půstu neví co si mohu dovolit jíst. Máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Makina

Pokusím se Vám poradit, po tak dlouhodenním „hladovění“ je fakt potřeba velmi opatrně, aby z toho žaludek neměl úplně šok. Určitě je potřeba začít něco jíst, ale pomalu, takže si třeba říct, že za 1. den sníte suchý rohlík, ráno si jen párkrát ukousnout a potom počkat jak na to žaludek bude reagovat, potom teprve dojízt zbytek rohlíku. Mezi dietnější jídla ještě patří jablko, ale určitě ho nesníst celé najednou. Vyhnout se veškerému mastnému a tučnému jídlu. Ono si tělo samo po pár dnech řekne, že už může jíst o něco víc…
A ještě pro vyčištění trávicího traktu a na pomoc při trávení je výborný třezalkový čaj.

Další odpovědi
hanulka11

já bych se sháněla tedy už v nemocnici, aby mi při propuštění řekli čím začít…musíte moc pomalu, po takovém hladovění – jistě se tu najde někdo kdo to zažil na vlastní kůži-

Damiana

Doporučuji dietní suchary (nejlépe s karlovarskou minerální vodou) a slabý černý čaj. Rohlík nechte až na druhý den, přece jen obsahuje droždí a to by vás po takovém půstu mohlo zlobit. Druhý den si udělejte rýžovou kaši a jezte po malých dávkách. A ten rohlík s čajem (lze lehce osladit). Další den můžete bramborovou kaši s kouskem vařeného kuřete. Postupně přidávejte dušenou (ne uzenou!) šunku, vařené brambory, nemastnou rybu s bylinkami (nejlépe připravovanou v papilotě), těstoviny se sýrem cottage nebo brambory s dušenou mrkví a krůtím masem. Opatrně zařaďte do jídelníčku zeleninu, ale začněte od dušené nebo kvašené formy kvůli nadýmání (pozor na květák, brokolici, kapustu, kukuřici, zelí) a dejte si i ovoce – nejlepší jsou banány, hrušky, rozdušené jablko s vanilkou. Jemně kořeňte bylinkami na zažívání: bazalkou, meduňkou, mátou, koprem, estragonem…
Dejte si tvaroh, skvělý je smíchaný právě s rozdušeným jablkem a vanilkou.
Pozor na dráždivé potraviny a pochutiny: ostré koření, škvarky, čokoládu, hořčici, smažená a grilovaná jídla, jíšku, umělá dochucovadla, sterilované kyselé potraviny, vařená vejce…
Přeji hodně zdraví po návratu z nemocnice a úspěch v doléčení 🙂