Tibca1

Jak rozumět níže uvedenému pravidlu bodování odpovědí v didaktickém tes­tu?

Dnes jsem psal didaktický test z ČJ a nepochopil jsem pravidlo: „Za chybu se považuje nesprávná (tj. i nadbytečná) nebo chybějící dílčí odpověď. Maximální dosažitelné bodové hodnocení za úlohu se sníží o započítané chyby.“
Mohl by mi to, prosím, někdo vysvětlit? Já to chápu tak, že pokud bude v úloze jen jeden bod a jedna odpověď a já ji udělám špatně, tak dostanu 0 bodů. A pokud tam bude maximálně 2 body a 4 otázky v úloze a já tam budu mít 1 chybu, tak už dostanu maximálně 1 bod a pokud 2 chyby, tak 0 bodů? Chápu to správně? Možná jsem to popsal malinko blbě.

Nejlepší odpověď
annas

  1. U jednobodových otázek a odpovědí je to jasné – 1 bod nebo 0 bodů.

b)

  1. 4 otázky – v nichž jsou 2 odpovědi správně = 2 body.
  2. obě odpovědi špatně ´ = 0 bodů
  3. jedna odpověď chybně, jedna správně = 1 bod

Chápete dobře. Plný počet bodů je za správné odpovědi. Za chybné odpovědi se body odpočítávají.