blackfag666

Jak správně zobrazit diakrtiku v BSplayeru?

Ahoj,
kdykoliv stáhnu nějaké titulky pomocí bsplayeru tak mi to stáhne s těmito znaky =
http://ctrlv.cz/d5Ev
Zkoušel jsem změnit kodování, ale nešlo to, mohl by mi někdo pomoct?

Odpovědi
cochee

Zkus si nainstalovat textový editor PSPad, má velmi široké možnosti překódování textu mezi znakovými sadami. Titulky k filmu jsou prostý textový soubor, aspoň ty nejpoužívanější dva či tři formáty, jak se můžeš přesvědčit, když soubor s titulky otevřeš přímo ve Windows v Poznámkovém bloku. PSPad je taky takový „Poznámkový blok,“ jenže daleko vymakanější. Jak se překóduje znaková sada otevřeného souboru – o tom se píše přímo v jeho nápovědě, takže to tu nebudu rozepisovat. Snad jen, že někteří zkušení ajťáci už poznají od oka, podle některých znaků, jakým způsobem je nutno překódování nastavit (vstupní a výstupní znaková stránka), ty to asi budeš muset zkoušet tak dlouho, až se trefíš. Možná, že někde na internetu se dá najít prográmek, který ti oznámí použitou znakovou stránku, ale já jsem ho nehledal.