pablo68fm

Může mi dát někdo tipy s podporou psychiky mého miláčka při probíhající léčbě (chemo) a samozřejmě tipy na jídelníček?

Původní neotázka
Diagnóza C 833: buněčný lymfom z velkých buněk, difuzní

Může mi někdo dát tipy s podporou psychiky mého miláčka při probíhající léčbě (chemo) a samozřejmě tipy na jídelníček? Nějaké recepty by byly bezva, dochází mi inspirace. Pacient je žena.

Nejlepší odpověď
da ny

Malé porce, jíst častěji, hlavně to, na co má chuť ;).
Po léčbě vyvážený jídelníček.

Během ozařování i chemo je nutné hlavně jíst, udržet váhu, nehubnout. Co je úplně jedno, všechno chutná stejně jako „spařené hadry“ (výrok pacienta),. Mně nechutnalo nic (bez chuti a zápachu), musela jsem se snažit a nutit do jídla. Malé porce (na erapy).
Je skvělé mít kolem sebe rodinu, přátele. Vše je, ale na ní… ! Pozor, nezadus ji… Nech ji odpočívat i přemýšlet, nevnucuj se za každou cenu.

http://www.lin­kos.cz/vyziva/vy­ziva-onkologicky-nemocneho/
http://www.vi­viente.cz/vyzi­va-u-onkologickych-pacientu/

Další odpovědi
marci1

Je hezké, že myslíš na to, jak psychicky pomoci své partnerce. První týden po chemoterapii jí pravděpodobně moc dobře nebude a bude spíše vyhledávat samotu. Jídelníček by měl být sestaven z lehkých jídel a z toho na co bude mít chuť. Nenuť ji do jídla a pokud bude chtít být o samotě, vyhov jí. Po chemu se to zlepší, uvidíš. Brzké uzdravení a tobě dosti trpělivosti.

pablo68fm

Děkuji, Marci1 a jak symbolické – má žena se jmenuje Marcela.

marci1

🙂