gynevra78

Diagnostika

Dobrý den,stalo se nam ze jsme byli v autorizovanem servisu na diagnostice ohledne problikavani zhaveni po pul hodine nam zdelili ze auto neni schopne jezdit je odstavene odeslo vam turbo .Pritom jsme z autem prijeli do servisu bylo nastartovane a nic mu nebylo .Muzem se nejak branit ohledne autoservisu .Dekuji

Odpovědi
Hlada

V zakázkovém listě byste měli mít opravu signalizace žhavení nebo provedení diagnostiky. Jestli opravdu odešlo turbo, došlo k poškození během opravy. Diagnostika nijak nesouvisí s turbem. Bez ohledu na to, zda k tomu došlo náhodou nebo nedbalostí, je za škodu odpovědný servis. Požadujte bezplatnou opravu. Pro tyto situace jsou servisy pojištěné. V případě, že by odmítli, nechte auto na místě a sežeňte si soudního znalce. Není vyloučené, že jde o fingovanou závadu nebo podvod. Kdyby odmítli provést opravu bezplatně, můžete podat trestní oznámení pro poškození věci.

Drap

Bránit se můžete tak, že zaplatíte opravu, nebo si necháte auto převést do jiného servisu.

klob1

Někdy to autorizované servisy na diagnostice udělají, že naklapou naschvál závadu do počítače a pak vy jen jezdíte do servisu, jak jednou to napíchnou a mají vás v hrsti.
Žhavení signalizace není spojeno s Turbem. Ano, jistě můžete se bránit. I požadovat náhradu škody.
Znalec může posoudit, ale každopádně se jistěte, že vše s tím servisem mít písemně. Pak záleží na každém písmenku.
Vy, když dáváte vůz do servisu, tak by měl příjicí technik, auto prohlédnout a napsat přibližnou příčinu.