Avatar uživatele
pediatr

Dětská obezita – jak poznat obezitu?

Zajímá mne, podle čeho rodiče hodnotí, zda mají obézní dítě. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Děkuji předem za názory.

Zajímavá 0 před 3717 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
houbín

podle konzultace s mým pediatrem

Pokud není výrazně kulatější (opravdu o hodně), než jeho vrstevníci, nemá cenu to řešit. Většina dětí z toho vyroste. U některých dětí se tělo zásobuje tuky, aby pak později mohlo pořádně vyrůst. :)

BMI se hojně používá pro určení obezity/podvýživy, ale je celkem k ničemu. Nezohledňuje další faktory, jako svalovou hmotu, věk, apod.

Pokud má člověk nějaké obavy, nejlepším řešením bude dětský lékař, který ho může popř. poslat k dietologovi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

podle své představy jak má moje dítě vypadat

Kouknu a vidím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

podle své představy jak má moje dítě vypadat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Myslím si, že jako dětský lékař a odborník na obezitu s tím máte jistě bohaté zkušenosti. Promiňte, ale mě Vaše otázka připadá jako reklama. ☹

před 3717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pediatr

Jedna věc je, co si myslím já a jiná, co si myslí běžná veřejnost. Mě právě zajímá, jak na to nahlížejí rodiče dětí. Základní problém je, že se dětská obezita řeší pozdě a tedy neúspěšně. Podle mne je problém právě v časné detekci a proto chci tuto věc propagovat všemi způsoby.

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Podle mě jsou u dětí BMI tabulky na prd,rodič snad vlastníma očima vidí,jestli je děcko normální nebo s nadváhou.Taky jistě ví co dítě jí a jak často,snad nejlépe by poradil pediatr,když je ten odborník na děti.

před 3717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pediatr

Určitě nelze souhlasit. Hodnocení BMI je nejrozumnější postup, dojem rodičů rozhodně nestačí. A hlavně – ve věku 5–6 let je vizuální dojem zavádějící a podcení dítě, které už je na jasné trajektorii k obezitě, která bude zjevná v pozdějším věku, ale bohužel už hůře řešitelná.

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví