rigormortis

Demokratické uspořádání státu?

Poslední dobou hodně lidí nadává na Zemana, že se přiklání na východ k Rusku atd…to zapomínají na volby? Kdo ho tam dostal?
Má otázka zní: Považujete za rozumnou přímou volbu zástupců státu a prezidenta? Nemělo by to být v rukou lidí, kteří se nenechají ovládnout povrchností a subjektivem? Že vždy nezanedbatelná část lidí, kteří volí, prohraje proti většině?
Nerozděluje nakonec demokracie celý lid?

Podívejte se na minulý režim…jak bylo obyvatelstvo krásně spojeno proti nepříteli.
Doplňuji:
A to ti mosoji stačí? Takhle si představuješ vládnout lidu? Nadpolovičním? Normovaným? Není chytřejší se snažit dojít kompromisu?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Demokracie není perfektní státní zřízení, to je fakt. Vlastně bych řekl, že celá její základní myšlenka (že běžný člověk je schopen rozhodovat o čemkoli) je naprosto mimo realitu.

Ale lepší systém ještě nikdo nevymyslel. Nebo alespoň žádný lepší systém nikdy v žádném státě nebyl zaveden a tudíž vyzkoušen.

A pouhý fakt, že jsme si Zemana zvolili (i když já osobně ho nevolil), neznamená, že jeho rozhodnutí nebo chování nemůžeme kritizovat.

Další odpovědi
mosoj

Plakat můžeš, to je demokratické. Zemanovi stále důvěřuje nadpoloviční většina !!

da ny

Co je to vůbec demokracie?
„Starosta Vizovic: Ryzí demokracie neexistuje, je pouze naší lidskou představou“
zdroj:http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Starosta-Vizovic-Ryzi-demokracie-neexistuje-je-pouze-nasi-lidskou-predstavou-293379

Vždy a všude, napříč historií vítězí nadpoloviční většina.
Prezident lidu nevládne!!! Vládne vláda (vzešlá z voleb, tedy vůle lidu ;)) a kapitál.
A možná má Zeman objektivnější informace, přehled, zkušenosti než člověk odkázaný na česká média a tisk…
A co říkáte na toto :
http://www.you­tube.com/watch?v=Ak8o5lS­U6xQ

Všichni souhlasili a horovali pro bombardování Bělehradu… za několikmálo let přiznaly USA chybu, omyl… špatný postup.
Až historie jednou zhodnotí naše úspěchy a omyly…
Doplňuji:
Zatím žádný z kandidátů na prezidenta (ani prezident) nevyhovoval mému přání a představě.
Nezbývá než respektovat názory (volbu) většiny.

Shaohao

prima volba bude fungovat pouze pokud by se hloupym a omezenym jedincum vzalo volebni pravo…

cochee

Nepovažuji. Nemělo by existovat žádné volení někoho. Diktatura – a bude klid.

Pepa25

Přímá volba prezidenta nebyl dobrý nápad, stejně jako není dobrý nápad vypisovat na některá témata referendum: ale to se opět dovíme, až se spálíme …