fcoop

Delpassův eperiment. Co by vlastně znamenaly jeho výsledky?

Je až s podivem, jak informace (samozřejmě publikované), o výsledcích tohoto experimentu, zapadly v šumu každodenních „důležitých“ zpráv o vraždách, skandálech a sportovních výsledcích. Na druhou stranu je asi pro dnešní dobu charakteristické, že otázky, které si lidstvo kladlo tisíce let, ztratily v dnešní době význam. Vždyť k čemu je lidem nesmrtelná duše – prodat ji nelze a „mobilem“ se na onen svět nedovoláte. (Net)

Nejlepší odpověď
Drap

Na těchto stránkách se toho moc o magii a esotorice moc nedozvíš.

Další odpovědi
chudst

Staré osoby s vysokým tlakem podrobené pokusu mačkali při nich v relaxovaném stavu spínač a na obrazovce se objevoval určitý obraz. Walter přitom pomocí elektrod snímal jejich křivky mozkového proudu na EEG. Současně se vždy krátce před tím, než pokusná osoba zapnula spínač, na EEG projevil proudový náraz, který nazval „vlnou připravenosti“. Poté dr. Walter mozkové elektrody spojil přes zesilovač s televizním přijímačem a adaptoval tak „vlnu připravenosti“ jako běžný televizní signál. Pokusná osoba již nemusela mačkat spínač, stačilo jenom chtít jej zapnout a monitor se rozsvítil.

[…]

Oba vědci se pomalu smiřovali se skutečností, že vlna připravenosti je definitivně připoutána k žijícímu mozku, a to třeba i pracujícím na tak slabých frekvencích, že je dosud nemohou žádné přístroje zachytit. Přesto se nevzdali a použili další druhy záření ve spojení s cvičením způsobujícím naprostou blokádu vln připravenosti.

[…]

Nakonec se stalo, že van Amsyneck nasadil u umírajícího umělé dýchání ve spojení s druhem záření, které dosud vykazovalo pouze negativní výsledky. Všechny lékařské symptomy a měřící přístroje svědčily o tom, že mozek je totálně mrtvý. Delpassův efekt, jak se dalo očekávat při použití tohoto záření se nedostavil. Van Amsyneck počkal dostatečně dlouhou dobu a provedl ještě potřebné testy. Když vypnul zdroj záření, obrazovka ožila Delpassovým efektem. Jev prokazatelně proběhl v zemi nikoho, hluboko za hranicemi smrti.

Mirny vytah, ktery objasnuje, co je „Delphassuv experiment“. Me osobne nepresvedcil, ale zajimave cteni.

Zdroj: http://www.ci­bulka.com/nno­viny/nn1998/nn­0198/obsah/del­pasuv.htm