Délka pracovní doby – služby

pracuji jako noční asistent vychovatele. Nástup do služby v 20:30, konec služby v 7:45. Je možné, aby po této službě jsem měla v 8:00 hodin ráno hned poradu, která trvá 2 a více hodin??
Tato porada je po dvou nočních službách, následují dva dny volna a pak další tři služby v témže pracovním týdnu. Pro přesnost, jedná se o služby ve dnech po a út, středa ráno porada a další služby pá, so a ne. Vždy se jedná o více jak 11ti hodinou pracovní dobu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jediné omezení je dodržení nepřetržitého odpočinku mezi směnami a nepřekročení max. povoleného počtu přesčasových hodin v týdnu.
A to z uvedeného zdaleka překročeno není.

Další odpovědi
standa

Všechno je špatně:

  1. po 11 a 1/4 hod. směně máte 2 hod. poradu, což je v rozporu se zákoníkem práce (max. 12 hod.směna – § 83/2 zákoníku práce)
  2. za týden máte 4× 11-ti hodinovou směnu, což samo o sobě nic závadného není (přesčasy jsou snad jasné, to neřeším…) ale tento režim nesmí trvat déle jak 1/2 roku (§ 83/1 ZP)

Záleží na vás, jak dalece jste odhodlán uplatňovat svá práva…, ne vždy se to musí vyplatit.