Deli s eptala uz na pejska – co v mrazech. Ja se chci zeptat , jakou podestylku davate do boudy ted .. , ale i v zime ?

Doplňuji:
P.S. Deli , delam to jako vase Barca. Take se na zimu obaluji tukem. 🙂

Nejlepší odpověď
Deli

Milá -iv-, naše Barča má v boudě podlahu z těchto vrstev: dřevěná paleta, dřevotříska, 10 cm polystyren, další dřevěná deska, na ní lino (kvůli čištění). Na lině má vyřazenou huňatou předložku (takový šíleně chlupatý kobereček…), dál staré deky (ty si tam přehrabuje a stele dle svého). V zimě přidám vždy nějaký ten vyřazený svetr či jiný oděv, ona si je nacupuje a udělá si tam fakt takový pelíšek.
Jelikož se pomalu denně máchá v potoce, hlídám jen, zda nemá v boudě vlhko – pak to suším či měním za jiné.

V boudě s ní spí i kočka, hřejí se navzájem. Kočka má ještě svou „denní“ budku, kam se uchyluje, když zasvítí sluníčko – je na slunci a vyhřeje se. Tu má vystlanou senem.

Taky v zimě přidám na výživě, Bára toho sežere tak 3× víc než v létě – jednak se potřebuje obalit tukem, dělá si zásoby, jednak potřebuje víc energie na výrobu tepla.

Další odpovědi
elektrikář

My jsme dávali polštář z ořechovým listím, pejsek nemněl námitky.Bežně se používá seno nebo sláma.

www

Naši psi mívali v boudě jako podestýlku starou matraci nebo její upravenou část celoročně.

kamila44444

teďka dáváme do boudy tenky koberec,aby ju to nedřelo.V zimě tam dáme třeba nějaký tlusčí koberec,protože deku by rozkousal hned!A také dvířka ještě zateplíme -nalepíme ze zkora tenký koberec aby to vyselo a měl by to jako vrátka takové.Je to lepší ale pejsek by mohl být i tak,ale lepší je opravdu pro něj zateplení,aby mu nebyla zima a nemyslel si že ho týráte.

bubukaa

můj pes je celeročně venku, v boudě, v létě tam má hadr nebo koberec, v zimě seno a u vstupu koberec místo dvířek aby mu tam nefoukalo