Matthew

Děláte známým, kamarádům nebo členům rodiny přáníčka tzv. „PFka“ ??? :)

Já je dělám každý rok a zrovna teď na jednom pracuji :) Vždy se snažím vyfotit pěknou fotku, přidat text a protože už je „doba kompjůtrů“ tak je rozešlu přes internet. Ale pamatuji i na dobu kdy jsem je dělal ručně a posílal v obálce :) A co vy, taky tvoříte ? :)
Doplňuji:
U nás doma to je taková malá tradice :) ptám se jenom na tvůrčí nápady ostatních. PS l564: Je mi 21 a určitě nemám na mysli vytváření nějakých PF pomocí lepení makarónů nebo tak, takže nevím v čem hraje roli věk :D

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Z mých pokusů. Někdy se daří víc, někdy míň…
http://letecka­posta.cz/828705594
Doplňuji:
Je to v *gif, takže se to rozhýbe v prohlížeči. Já používám Zoner, ale zvládne to i WMP při nastavení na opakování.

Další odpovědi
Damiana

Ano, děláme. Manžel je malíř a vytváří moc pěkné a vkusné návrhy na novoročenky. Probíráme spolu různé styly, máme takové oficiální, pak osobnější pro známé, další pro rodinu, pro některé kamarády i individuální – s nějakým skrytým fórkem, který je pro ně ten pravý. Já si hraji s barvami a celkově s grafikou. Už máme připravených pár kousků:-)

anonym

Ano, už od studentských let vyrábím PF. Začala jsem formou linorytů nebo dřevorytů a u této tradice jsem zůstala. Posílám je dodnes poštou.

Sůwa

Kdysi jsem udělala spoustu PF z koupených suků z větví, na jednu stranu jsem namalovala xichtík s úsměvem, na druhou stranu PF a rok a do vyvrtané dírky jsem uvázala mašličku. Pak jsem se postrojila na čarodějnici a obešla jsem hospůdky v okolí. S překvapením zjišťuji, že dost lidí má ta moje PF uschovaná. Dneska už bych se ani přestrojit nemusela (☺) a PF dělám z upravených fotek.

anonym

Záleží kolik ti je =) Já jsem na „PFka“ dost starý abych toto dělal, ale když jsem chodil na ZŠ tak ve výtvarné hodině jsme to dělaly z lina. Vždy jsme si ta vyřízly obrázek který se namočil v barvě a ten se obtiskl na papír.

anonym

Záleží na tom, na co mám chuť. Některý rok udělám lept, jindy to řeším počítačovou grafikou a rozešlu.