Avatar uživatele
anonym

Děláte to na placeném parkovišti také tak?

Vjíždím na placené parkoviště , kde prvních 60 minut je zdarma, a čekám na osobu, která má v areálu nějaké vyřizování, které ale bude trvat více než hodinu. Před uplynutím této doby vyjíždím z parkoviště, na nejbližším místě se otočím a opět se vracím na parkoviště a tím ušetřím za parkovné.

Vidím, že mne většina za takové jednání odsuzuje, ano, máte pravdu, ale já takové počínání beru jako satisfakci. To parkovací místo je v areálu nemocnice, která také provozuje lékárnu, kde si pacienti můžou vyzvednout předepsané léky. To jsem udělal i já. Za dvě balení léků jsem doplácel 160 korun. Nu což, vůbec mne to nepřekvapilo, ale jednou jsem nestihl otevírací dobu této lékárny a jel do jiné, u které bylo parkovné zdarma. Když jsem chtěl za ty samé léky zaplatit, magistra mi sdělila, že se na tyto léky NEDOPLÁCÍ – jsou hrazeny pojišťovnou. Takže parkovat tímto způsobem budu minimálně ještě 7 krát, aby se to vyrovnalo!
P.S. To, že jsem „za vodou“, neznamená, že se nechám okrádat! Raději v Lidlu vhodím pár dvacek a nebudu požadovat jestli má prodavačka nějaký ověřený formulář,kdo to vybírá.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-odpovite-vybercim-prispevku-na-ruzne-nadace-pokud-nechcete-prispet

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, briketka10, JájsemRaibek, gecco před 3044 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Když na to nemám, parkuji jinde.

No ono to s tou lékárnou bylo zřejmě jinak. Doplatky se velmi často mění a tak se běžně stává že léky které byly s doplatkem jsou najednou bez doplatku. Za tyto léky by jsi v té době nedoplácel ani v té první lékárně. S parkovným to nesouvisí.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

To bych do tebe neřekla.
To se přeci nedělá…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ne, nejsem ochoten čekat hodinu na parkovišti – takže si jdu ´po svých´…
A to se mi pak zase nechce hlídat tu hodinu…
😉
_____________­_______________________
😉
Neodsuzuju – to si musíš ´srovnat´ sám…
Já jen nevím, jak bych tu hodinu na parkovišti ´trávil´…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Nedělám to tak.
Myslím, že lepší víc vydělat, než šetřit. Šetřením se o moc líp mít nebudu.
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Nemyslím, že bychom tě odsuzovali. Jen s tebou nesouhlasíme a děláme to jinak. Někteří.
A také – parkoviště provozuje lékárna? Že jsi to dal do souvislosti. Já bych se tam zeptala, jak to s těmi doplatky je.
A také neznám nikoho, kdo je „za vodou“, že by řešil parkovací poplatky.
Rezzo, jak víš, že se na tomto místě platí přemrštěná cena? Kolik to může být?

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xx61

Nedělám, jestli Vám to za tu dvacku stojí, proč ne, ale z morálního hlediska to správné určitě není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Takže ty jdeš do restaurace na oběd za který dáš tři stovky, a potom ušetříš patnáct korun přejížděním? To si fakt spíš dej něco levnějšího, když na to nemáš:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Jestli nemáš dvacku na parkoviště,tak choď pěšky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tohle by mne ani nenapadlo a divím se,že to děláš zrovna ty,kterej jak si sám psal,že jsi dávno za vodou a šetříš na takovéhle prkotině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemám potřebu zrovna tento případ odsuzovat. Jen se zamyslet nad tímto: Parkovné v nemocnici zpravidla není podstatný zdroj příjmů nemocnice, spíše jde o regulaci obsazenosti parkovišť. Pokud v autě sedíte, můžete stejně dobře jen osobu vysadit, vyrazit na dvě hodky někam do města na nákupy a vrátit se na prozvonění mobilem.
Pak je ještě otázkou kolik stojí na palivu to nastartování a popojetí těch odhadem 300m se studeným motorem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

a kdo by to nedělal, když to tak jde? Tak leda marnotratník

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nemám auto, tak nemohu parkovat na parkovišti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pri elektronických platbách vám to pri výjazde spočítajú. Sledujú totiž SPZ ak ak váš čas návratu na parkovisko je kratší než stanovený limit, ktorý sa ale nikde asi nedozviete, tak vám ďalšiu bezplatnú hodinu neuznajú. Holt elektronika neberie úplatky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Nedělám to tak, nebaví mě stát hodinu na parkovišti se stopkama v ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

jediné placené parkoviště, které využívám, je na 2 hodiny zdarma a do těch 2 hodin vždy stihnu vyřídit ve městě vše potřebné a odjet.. takže obcházet parkovací systémy neumím a ani to nepotřebuju umět

za to ale umím obejít placení na WC na německých benzinkách a mám ušetřených 70 centů za každou návštěvu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nechápavé

Když je to zadara,proč né?;)

Sice jeste auto nemam ale delal bych to stejne a nebo bych parkoval na neplacenem miste :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Pokud za to chtějí nesmyslné peníze, tak to udělám také tak. Je naprosto nelogické platit, když jde neplatit…
Pro mě je hlupák ten, který dobrovolně zaplatí přemrštěnou cenu.
To už za ty peníze co ušetřím radši pomůžu bezdomovci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Mosoji, to se pleteš s těmi doplatky. Není možné, aby se změnily ceny doplatků či nedoplatků během dvou-tří hodin. Při tvé inteligenci…

před 3044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Reezo že pomůžeš bezdomáči je sice fajn, ale ošidíš zase jinýho.
Takže jaká pak pomoc.

před 3044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Je vidět, že málo kdo si přečte celé znění otázky.

před 3044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mosoji, první neplacené parkoviště (vždy obsazené) je 500–600 metrů od nemocnice.

před 3045 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mosoji, první neplacené parkoviště (vždy obsazené) je 500–600 metrů od nemocnice.

před 3045 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Agneta, 300 korun za oběd? To je pomalu 5 kg bůčku!

před 3045 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

xx61, těch dvacek je za měsíc několik a co my, ve stavu PN a důchodci?

před 3045 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Přál bych ti,abys dělal výběrčího na nějakém parkovišti a řidiči tě ojebávali.

před 3044 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek