autacek

Děláte si sami doma nějaká asijská jídla?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokouším se, ale nikdy to není tak dobré, jak od nich.

Další odpovědi
dubraro

Ano, docela často. Indická, čínská, na co je recept a suroviny.

Kepler

Jen takové to české kari. Rýže + zelenina + kuřecí nebo vepřové maso.

da ny

Chutná mi.
Zeleninu připravují krátce, zdravě
Z TV jsem „okoukala“ nějaké recepty a rady.
Maso např. vietnamská kuchyně nakládá do rybí omáčky (+ sůl, pepř, cukr). Stačí chvíli, než třeba pokrájím, osmahnu zeleninu. Zálivku nejčastěji používají sladkoslano kyselou. Tam už kromě trochy cukru případně sojové omáčky hraje hlevní úlohuústřicová omáčka..
Obě omáčky a kuličky koriandru mne naučil na českou čínu používat už tchán.
Pro přípravu používáme nejčastěji kuřecí prsa, hovězí nudličky, někdy vepřové, výjimečně krůtu (méně oblíbená).
Do thajské kuchyně, nebo japonské se moc nepouštím.