Děláte si drobné opravy na elektroinstalaci sami nebo poctivě voláte elektrikáře a revizáka po opravě?

Drobnými opravami, myslím, výměnu vypínače, zásuvky,…

Nejlepší odpověď
anonym

Drobné opravy každý zvládne sám, jen si musí pohlídat správné zapojení vodičů po výměně.
Často se mění i jen kvůli modernějšímu designu. Revizák je tady zbytečný, asi máš trochu zkreslené představy.
Jiné je to při rekonstrukci (např. výměna kabelů Al za Cu a doplnění chrániče koupelny podle nových norem. Tyto práce je oprávněn provádět výhradně kvalifikovaný montér, který ma platnou vyhlášku 50 o odborné způsobilosti (ze všech dalších řemesel už jen plynaž a výtahář, tam všude hrozí úraz nebo smrt).
Při pracích podléhajících stavebnímu povolení je výchozí revize podmínkou kolaudace.
Sám mám vyhl. 50, §8, vč. VN, takže si mohu opravit cokoliv.

Další odpovědi
Drap

To si dělá samo snad 90 % lidí. Nebo ne ?

tom004

Bohužel sám.A nejen ty drobné. ☹

dudu

Synovec je elektrikář s maturitou a švagr revizní technik, takže máme protekci a mírné ceny. Drobnosti opravuji sám.

arygnoc

sám.

nemám čas shánět a objednávat elektrikáře, ani chuť platit mu přehnanou cenu.

salsa verde

takže jsem zjistila že patříme do těch 10% co k tomu někoho volají. Protože já to neumím a manžel..ehm..už vůbec ne.

lexx

Každá práce vyžaduje odborníka, někde volaj servisáka na výměnu žárovky a pojistky či šňůry u vařiče třeba. jenže ten je proškolen, má na to glejt, za svou práci ručí. a nechá si řádně zaplatit. chlap má práci a státní kasa daň z příjmu. u nás je drahota, šetří se kde dá a udělěj si doma sám, to je dědictví totáče když dobrý řemeslník byl úzkej profil a každý uměl vše.

Jikra

Sám si vařím sám si peru tak ani na tu elektriku se nevy…