dnb

Děláte na silvestra ohňostroj? a za kolik?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, jsem odpůrcem domácích ohňostrojů a práskání jakéhokoli druhu. Připadá mi to jako nesmyslné počínání.

Další odpovědi
kapka

Pro radost dětem jsme občas něco odpálili, ale ne každý rok a ne víc, jak za 300,– Kč. Připadá mi to jako vyhazování peněz, kterých nemáme nazbyt. Ale na ohňostroj, který nemusím já financovat, se podívám ráda.
I když zrovna na Silvestra je to takový všeobecný chaos, mám radši když je to připravený ohňostroj od nějaké firmy, který je na hudbu a má nějakou choreografii. Nic úžasnějšího, než cca patnáctiminutový ohňostroj s hudbou a dějem, který je vždy na Valštejnských slavnostech ve Frýlantu, jsem zatím neviděla. :)
Doplňuji:
ve Frýdlantu

Araxis

Ahoj.Samotná mám z toho respekt a tak jen sporadicky koupím buď prskavky nebo římský svíce.Jezdím už léta k tátovi,který odpaluje ohňostroj ve velkým a to nejen k Silvestru ale i k narozeninám.
Už má nakoupeno za 12tis na Silvestra . Člověk si řekne kdyby je někomu dal nebo proč těch 12tis nechá vyletet vzduchem,ale všechno to jsou peníze za sběr ze sberny za celý rok.
Jezdí si pro to až do 120km vzdáleného krámku.
Když tam byl letos nekdy nakonci listopadu byl tam nějaký ucednik: „pane tam nesmíte,pouze se zbrojním průkazem!“ takhle chtěl tam jít za plentu… „poslyšte,pustily jste mě tam v loni,předlo­ni..prodaly jste mi to-Chci tady utratit spoustu peněz“
To se prodávaci líbilo a tak s kufrem plný munice jel táta zas domů.
Už se těším až to odpali.V loni koupil barevný dýmovnice a to byl děs.To byly nejspíš ty co se hází na stadiónu.Má všechno-delobuchy,fon­tány,střely,kou­le,hvizdalky… No prostě krása.Připravuje ho už od odpoledne a celou hodinu od pulnoci to odpaluje.

Sarrow

Den kdy peníze lítají vzduchem, já osobně jsem do pyrotechniky neinvestoval více jak 200Kč (dělobuchy, motýli, prskavky, dýmovnice – domácí výroba) :)
I tak těch ohňostrojů můžu o pár metrů dál vidět desítky a zadarmo ;)
Doplňuji:
*létají