leguan

Děláme v nepřetržitém provozu 12hod. směny Na co máme nárok, v případě, že jdeme dělat na státní svátek

Nejlepší odpověď
arygnoc

záleží na kolektivní smlouvě (ohledně příplatků).

jinak máte nároky jako v běžný pracovní den (např. přestávka).
Doplňuji:
§ 135 Plat nebo náhradní volno za práci ve svátek
(1) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, se plat nekrátí.
(2) Za práci ve svátek poskytne zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, a to nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna se plat nekrátí.
(3) Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku ve výši průměrného hodinového výdělku za hodinu práce ve svátek místo náhradního volna.

Další odpovědi
Michal Kole

Na přestávku po 6,5 hodinách a na příplatek 25 % za hodinu práce
Doplňuji:
Omlouvám se za chybnou informaci

25 procent je za přesčas http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411?PC_8­411_p=114&PC_8411_l=262/­2006&PC_8411_ps=50#10821

GM

Nevím jak je to teď v ZP, ale my máme v případě práce ve svátek příplatek ve výši 100%, příplatky noční a odpolední v nezměněné výši jako v jiné dny.