Anonnyms

Dělám anketu na „ulici“. Když mi člověk poskytne telefonní číslo, potřebuji od něj podpis či stačí jeho ústní souhlas?

Dělám anketu na „ulici“. Když mi člověk poskytne telefonní číslo, potřebuji od něj podpis? Ptám se pro dva případy – anketa pro společnost/pro osobní potřebu. Důvodem získání kontaktu je čistě obchodní a následuje domluvení si schůzky s dotyčným. Číslo se nedostává do rukou třetí osoby. Stačí souhlas dotazované osoby nebo je nutný její podpis? Samozřejmě že musím s tímto údajem zacházet dle zákonů a nikde ho neprodávat.

Nejlepší odpověď
Drap

Stačí souhlas, pokud ti ovšem své číslo řekne. Já bych ti ho asi neřekl.

Další odpovědi
www

Pokud děláš anketu pro společnost, zjisti si co ona vyžaduje.
V případě ankety pro vlastní potřebu záleží jen na tobě, co budeš od lidí vyžadovat.
Vždy to ale záleží jen na těch lidech. Je jejich právo cokoliv poskytnout/ne­poskytnout.

hanulka11

Divím se lidem kteří poskytují své telefonní číslo.Pokud ho dají dobrovolně je to jejich věc.

Škoda

Jestli je to tak jak píšete tak budete zřejmě lidský parazit. Parazit který těží z jiných. Svůj zdroj z práce ostatních. V dnešní době se nedivím když vám k tomu dá podpis. Dáme si schůzku?