bolak

Dělal se někdy průzkum zaměřenej na to, že by se ptali dětí který adoptovali homosexuálové, jaký měly dětství…

…a následně se zeptali dětí v dětským domově jaký měli dětství a pak udělali srovnání? Narážím na adopci homosexuály, o které se stále dokola vedou spory, že by se ukázalo které děti se měly líp, jestli ty co žily s gayema nebo ty co žily v děcáku a podle toho by se rozhodlo jestli ANO a nebo NE?

Nejlepší odpověď
Andre5000

Kdybych byl poslancem a měl rozhodnout o zákonu, který by umožňoval adopci dětí homosexuály, tak nevím, jak bych se rozhodnul, ale když si uvědomím, kolik dětí je týráno svými rodiči, kolik je rodin neúplných, kolik dětí je nuceno žít s matkou a jejím „přítelem“, někdy i častou obměnou těchto tzv. přítelů, tak se musím námitkám ortodoxních odpůrců adopce dětí homosexuály pousmát.

Další odpovědi
hippeace

jak řekl česílko u nás není s čím srovnávat jelikož homosexuálové děti nesmí adoptovat ale je to velice zajímavý nápad. myslím že ani v cizině to nikdo neřešil takhle jelikož bud neni s čím porovnávat (adopce zakázana) a nebo je prostě řečeno že adoptovat mohou i homosexuálové a nikdo to neřeší
Doplňuji:
a propos česílko? nebude se dítě z děcáku taky cejtit méně ceně? Jeho rodiče zastupovala celej život jedna vychovatelka oni bydleli na pokoji kterej je v ulicce s dalsimi a nikdy nenašli lasku rodiny (dvou lidi kterým na tom dítěti záleží) já se jako člověk bez milující rodiny cítím hrozně když sliším jak spolužáci a přátele mluví o rodičích jako o tatínkovi a mamince a to jsem na sřední moc si jich váží protože je mají rodiče radi a je jedno jestli jsou to rodiče s jinou DNA

anonym

Homosexuálové u nás zatím adopci dětí nemůžou mít. Není legislativa. Není tedy s čím porovnat, možná v zahraničí.
-
Sice to chtějí, ale jsem proti. Dítě bude mít zkreslený pohled a teoreticky se může cítit méněcenně jako heterosexuál.

Nuk nuk

Průzkum zatím nelze udělat. U nás to zákon zatím nedovoluje a i tam, kde to povoleno bylo, jde o poměrně nový trend, takže psychologický průzkum zatím není úplně možný.

U dětských domovů hodně záleží, o jaký typ se jedná. V rodinných typech dětem nechybí skoro nic zásadního.

Problém homosexuálních párů je v tom, že v drtivé většině neumí a ni nemohou vytvořit fungující rodinu.