ReHu

Dělají to chodci schválně? Že protahují přecházení po přechodu.

Stává se mi to dost často.
Jeden přechází a druhý čeká na druhé straně, až prvý dojde k němu a teprve pak začne přecházet.
Doplňuji:
Vůbec nemám na mysli lidi v letech, nebo nemocný. Nemám problém počkat.
Často to dělají cca 40átníci, viditelně v kondici.
Nebo pustím na přechod ženu,ona se zastaví v mém pruhu před autem a čeká až přejede nebo zastaví auto v druhém pruhu. Z jakého důvodu nestojí na dělící čáře?

Nejlepší odpověď
dudu

Nedávno jsem ke svojí převeliké radosti zjistil, že podle některých statistik se bohužel již nacházím ve skupině – senioři od 66 do 90 let. Věřte či nikoliv, ale na motorce i autem jezdím /nyní se souhlasem lékaře/ bez nehody již 47 roků. Ke všem účastníkům silničního provozu se snažím být maximálně ohleduplný. Tudíž snad mohu nahlas a bez zábran na adresu tazatele zvolat „že se vy mládeži nestydíte“!! Ještě nedávno jsem ve všech tělesných aktivitách byl docela v pohodě, avšak po nedávném zranění už více než měsíc belhám a přes veškerou snahu chodím pomalu. Podle vlastní zkušenosti mně prosím věřte, že nemocného či staršího člověka velmi deprimuje, pokud pak na přechodu na něj fracci z nadupaných aut pokřikují „pohni dědku, jdeš jak posranej“. To, že si poté někde „urazí palici“ pro nás starouny opravdu není žádná satisfakce, nýbrž důvod k dalšímu smutku a zamyšlení!

Další odpovědi
anonym

Prosím vás, starý lidi jsou prostě starý lidi a podle toho se s nima musí jednat. Někteří jsou na tom tak zle, že ani nevědí, která bije a jsou rádi, že se vůbec dostali na druhou stranu.
Doplňuji:
Velmi často bývají nemocní, tím nemyslím, že mají rýmičku, nebo kašílek, to jsou takový ty nemoce stáří, pak ten mozek už myslí taky pomaleji, to se nedá nic dělat.Buďte k nim trpělivější, prosím

cukrar

Ja nepozoruji to co vidíte vy..

redy

Jo to je fakt hrozný.Neřeknu starej člověk že se belhá, ale zase v tom případě může počkat,kor když nejede za mnou žádný auto.V opačným případě je jasný že ho pustím, aby tam nevystál ďulek.Pak sou skokani to je horor jo- né a nakonec hups.To že protahují přechod je proto že se sázej jak dlouho to řidič vydrží než začne vyšilovat.
Doplňuji:
Jugar je jasný že se neptá na přechody kde sou semafory.Tam není co řešit .

Nerevarin

No, tak někdy mám pocit, že by mohli trochu přidat. Já osobně když přecházim přechod a pouští mě auto, tak se snažim popoběhnout. U starších lidí je to jiné, tam to chápu. Jinak jsem si vzpomněl na situaci z autoškoly. S instruktorem jsme jeli v autě a pouštěli na přechodu partu studentek. Vlekly se jak želvy, ale neskutečně. Instruktor suše poznamenal: Celej den seděj na prdeli a stejně těma půlkama nemůžou hnout.

zzzlatokopka

Mě vytáčí matky co tlačí kočár a vedle nich jede druhé dítě na odrážedle. Mnohdy ho vůbec nedrží a dítě „startuje“ do cesty. To mám chuť vystoupit:-(((

postcd

mě se to nestává
Doplňuji:
když někoho pustíš tak jde, má přednost. neztrácí čas čekáním a počítá že řidiči v druhém směru zastaví což je jejich povinnost nebo přejedou. neztrácí čas, jde do vozovky

arygnoc

toto vás možno ukľudní:

http://www.czpo­radna.cz/19887/tak-co-vodici-prezili-by-ste-to

;-Q

mimochodom:
keď ste chodec, ako sa chováte – rozmýšľate ako vodič alebo ako chodec? (ako chodec sa bojíte vodičov?)

mosoj

A sleduješ také auta z protisměru, je úplně běžné že hulvát řidič v protisměru, ač tu povinnost má, nezastaví, nebo dokonce řidič za tebou tě na přechodu předjede !!! Debata o ničem. Řidič je povinen nechat chodce bezpečně přejít !

anonym

Přecházet může začít po dobu ,pokud stále svítí zelená na semaforu,pokud myslíš přechod ,kde je řízen provoz světelnými signály.
Doplňuji:
Redy mě se ot stalo právě tam ,kde jsou semafory,čeká a čeká a na poslední chvíli tam vstoupí,když je plno lidí dávno pryč.Mám teda na mysli,kde je třeba zelená pro řidiče a kde svítí žlutej panáček.

lexx

chodci někdy jo
dů-chodci nejspíš ne…

ivzez

V dvouproudé „jednosměrce“ se schválně zastavím v pruhu řidiče, který mi zastavil, protože ten stojí a nevrazí do mne. Pokud bych došla dál, může do mne vrazit auto v druhém pruhu, jehož řidič na mne přes předhozí auto nevidí (stejně jako já přes stojící auto nevidím do druhého pruhu).

Není to „naschvál“ stojícímu řidiči, je to kvůli bezpečnosti.

Většinou přecházím na přechodech řízených semaforem,
ale někdy musím silnici přejít mimo přechod.

—–—
Problém mám i s přechody vyznačenými „jenom“ zebrou.
Úmysl přecházet dávám najevo, když je řidič dost daleko,
aby stihnul zastavit. Do vozovky si ale netroufnu vstoupit,
dokud auto nezačne zpomalovat …

no107064

Pokuď máš ostřikovače na světla, tak otoč trysku …

ReHu

Ivzez > to má být poděkování řidiči, který čeká? Proč nejdeš na delici čáru. Auto jede v pruhu ne mezi.

ivzez

Silnice, na které se zastavuji v pruhu stojícího řidiče, má přechod vyznačený zebrou (přecházím na zebře) a dělící pruh tam není. V každém směru jsou dva jízdní pruhy a uprostřed tramvajové těleso s tak úzkým chodníčkem, že se na něm dá zastavit jen pokud zrovna nejede tramvaj.

Zastaví-li řidič v okamžiku, kdy v jednom nebo obou směrech jede i tramvaj, nemůžu se zastavit jinde než v pruhu stojícího řidiče. Silnice je frekventovaná, je tam toho na hlídání při přecházení celkem dost. Semafory jsou v obou směrech daleko (v jednom cca 200 nebo více metrů, v druhém je semafor o kus blíže, ale je tam výjezd a vjezd z/do garáží, takže je přecházení i „na světlech“ horší než na samotné zebře).

Situaci si z pohledu řidiče neumím představit, protože jsem nikdy neřídila. Ale mám pocit, že řidiči, kteří mi na této silnici zastavují, situaci vidí i „z pohledu chodce“. (Odhaduji to z jejich úsměvu, když jim poděkuji …)

Jde o přechod na silnici před obecním úřadem a před úřadem práce, tzn., že jde o hodně používaný přechod. Zaráží mne, že úřad situaci vůbec neřeší …

ReHu

Mosoji, proč ten vykřičník? Máš nějaké obavy, že nenechávám chodce bezpečně přejít?
Pokud ano, jak jsi k tomu došel?

ReHu

A.....dudu.....již dávno nepatřím mezi mládež a chovám se tak,abych se stydět nemusela. Ani před sebou.

dudu

Pak blahopřeji.