Jojka

Dělají se Vám opary?

Každému „normálnímu“ člověku se dělají opary na rtu. Mě se čas od času dělá opar na rameni. Připadá mi to zvláštní......

Nejlepší odpověď
1popelka1

Opary se dělají na různých částech těla, ale je fakt, že nejčastěji asi na rtu, takže vám se to možná zdá nenormální. Netuším, na co se vlastně ptáte, jak léčit?
Čarodějnice o oparu zde: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/opar-8211-herpes/

Doplňuji:
Vlastní zkušenosti:
Opary se dělají na různých částech těla, ale je fakt, že nejčastěji asi na rtu, takže vám se to možná zdá nenormální. Netuším, na co se vlastně ptáte, jak léčit?
Čarodějnice o oparu zde: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/opar-8211-herpes/

Mně se dělají poměrně často na rtu, používám Duviru nebo Herpesin, doléčuji zázračným kelímkem z Oriflame. Babská rada – zubní pasta – nikdy nezabrala. Doporučuje se také vitamín B.

Vyvolává jej například stres, zima…, neměla byste používat stejné ručníky s ostatními.

Další odpovědi
panenka

Ano opar se mi občas objeví v pravém koutku který si pak mažu mastičkou Duvira.

anonym

Me,kdyz jsm byla mladsi se delal jen na prsteniku leve ruky,bylo to neprijemne,ale casem to vymizelo uplne.Tehdy mi rekli,ze at si to potiram tekutym pudrem.

Čarodějnice

Jsem asi jedna z mála ale já nevím co je to opar.Na léčení bych použila štávu z aloe a potírat.

Jahoda

Opra se mi někdy udělá. Většinou ho „najdu“ v pravém koutku, ale měla jsem ho párkrát i v levém.

pekynka

opar způsobují viry řady herpes, nyní se spekuluje, že mají souvislost i s nádorovým bujením, určitě jsou příčinou i gynekologických bradaviček a podílí se s řadou jiných virů na dysplázii děložního čípku. Jsme jimi všichni osídleni, ale jen někdo je natolik vnímavý, že u něj propuká projev – svědivé puchýřky na rtu i kůži -tzv. pásový opar.Vysevá se při nějaké zatěži či oslabení, nemoci.

kvikal

Naštěstí ne, ale moje kamarádka na ně trpí docela často a když je má tak opravdu pořádně – chudinka potom vypadá jako po nevydařeném botoxu ☹ …

anonym

tak ja teda nejsem normalni,ale opar jsem nikdy nemela

oskar

Říká se má člověk málo vitamínu B.Také je zajímavé,že jsou lidé,kteří ani neví co opar je.

vecernice

Tak jsem to zaklepala a tedˇ to napíšu.Opar na rtu jsem nikdy neměla,ale jednou se mi udělal pásový opar na zádech a byl to hnus.Mé Máti se dělá taky na zádech už několik let a pořád na stejném místě.

1popelka1

Pardon za zdvojenou odpověď… nevím, co jsem dělala