dust8

Dělají se nějaké velmi tiché či přímo neslyšné klimatizace do místnosti?

Je vedro na chcípnutí.

Odpovědi
Kepler

Tiché klimatizace jsou snad jen splitové s motorovou jednotkou (kompresorem a ventilátorem), které jsou mimo byt. Ty přenosné dělají docela slušný randál. Varuji před tzv. ochlazovači, které jsou sice tiché a za malý peníz, ale jinak v podstatě téměř nefunkční. Návod pro levné ochlazení: mokré triko na tělo, mokrý froťák na hlavu, rozvěsit mokrá prostěradla, dostatek gambáčů v lednici. Mám i účinnější levnou metodu, ale to bych musel dlouho popisovat a už jsem o nich tady několikrát psal.

Arne1

Nesmysl. Klimatizace musí mít nějaký větrák, který bude prohánět vzduch. No a tohle se nedá udělat bezhlučné.

Jakub Tlapal

Vždycky bude klimatizace alespoň trochu slyšet 🙂 . Mně to ale nijak nevadí. Ono stejně není dobrý být v místnosti, která se zrovna chladí. Lepší je klimatizaci zapnout, jít ven a přijít, až když je to doma vychlazené. Tak to dělám já, takže mi nevadí, že dělá klimatizace trochu rachot.