Anonym*****

Dělají se nějaké testy nebo přijímací zkoušky, když jde někdo po páté třídě na gymnázium ?

Jde tam můj bratr a mamka chce abych mu to zjistila.

Nejlepší odpověď
annas

Nejen školní přijímací zkoušky, ale státní přijímací zkoušky formou testů.

"Státní přijímací zkoušky na střední školy jsou organizovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy skrze jeho agenturu CERMAT. Od školního roku 2017/18 je předpokladem každého uchazeče o studium na střední škole zakončené maturitní zkouškou podstoupit didaktický test z českého jazyka a matematiky.

Tato povinnost se týká všech uchazečů o čtyřleté, šestileté i osmileté studijní obory.

Ačkoliv je didaktický test v rámci Státních přijímacích zkoušek povinný, může se samotný průběh zkoušek na jednotlivých školách lišit.

Ředitelé škol dle svého uvážení mohou dále doplnit kritéria přijímacího řízení, např. o pohovor, účast žáka na soutěžích či další testy.

Didaktickému testu od společnosti CERMAT musí ředitel dát váhu v celkovém přijímacím řízení minimálně 60 %, v případě sportovních gymnázií nejméně 40 %.

Druhá polovina přijímacího řízení může být plně v režii vámi vybrané školy ".

https://www.sci­o.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/informace-o-prijimacich-zkouskach/

Může si bratr vyzkoušet

Přijímací zkoušky – test z matematiky pro osmiletá gymnázia 2018

http://www.stat­niprijimacky.cz/ma­tematika/mate­matika-2018

Přijímací zkoušky – test z českého jazyka pro osmiletá gymnázia 2018
http://www.stat­niprijimacky.cz/ces­tina/cestina-2018

Další odpovědi
ivzez

Samozřejmě, že se skládají přijímací zkoušky.

Ale obávám se, že na přípravu k nim už moc času nezbývá (zkoušky
nejsou nejjednodušší, s přípravou měl bratr začít už na podzim).