Klára K.

Dělají se na popeláře nějaké zkoužky?

Nejlepší odpověď
annas

Popelář se jmenuje Úklidový pracovník pro obsluhu odpadních nádob. Jeho pracovní náplň atd se dovíte v odkazu NSP – Národní soustavě povolání

Certifikáty vyžadované ze zákona:
doporučené Řízení osobních automobilů – řidičský průkaz sk. B dle 31/2001 Sb. o řidičských průkazech a o registru řidičů
doporučené Řízení nákladních automobilů – řidičský průkaz sk. C dle 31/2001 Sb. o řidičských průkazech a o registru řidičů

Vhodnou školní přípravu poskytují také obory:
69×xH Střední vzdělání s výučním listem ve skupině oborů osobní a provozní služby (KKOV)
7901C Základní vzdělání v oboru základní škola (KKOV)
7901B Neúplné základní vzdělání v oboru základní škola (KKOV)

http://katalog­.nsp.cz/odbor­neKompSpec.as­px?id_jp=102480

Další odpovědi
Elk

Nedělají! Jenom krátce proškolí a nechají pracovat se zkušenou obsluhou a za pár dní to jde samo.
Doplňuji:
annas to doplnila krásně, ale tady nebyla řeč o řidiči, ale popeláři, a taky je rozdíl, kde tuto práci vykonává, jestli v Praze anebo v Kotěhůrkách. V celku ale souhlasím s annas.
Mazdar!

Jsemtady

Pravdepodobne nejakej ridicak. Mno a myslim ze te nechaji valet popelnici. Jestli s tim pohnes, jinak myslim ze max skoleni.

honza19hk

Jako řidič kuka vozu řdičák C což je nákla´dák. Na obshluhu hydraulického zařízení max školení obsluhy. Ale jinak skoro nic.

marci1

Ne nedělají.

Tomaash.cz

No jasně – popelářské zkoušky 3 stupně !!! Pak se můžeš vozit na té stupačce za popelářským autem ! … I když s tvým pravopisem ( zkoužky) to stejně nedáš !!! 🙂