Littl3

Dělají lidé stejně na kočky v Americe ?

(čč) )číčí)

Nejlepší odpověď
www

Ani u nás nevolají všichni na kočky stejně. Stačí jen tichá slova, klidné pohyby a natažená ruka. 😁
Většina koček přijde i tak. Pravdou ale je, že č, š, ť, kočky slyší nejlépe. Známé je jaké miju, miju s důrazem na to měkké ‚j‘.
Zkušenost

Doplňuji:
Ještě jsem zapomněl na c i s, můj kocour ale nejlépe slyší na otevření ledničky, šustění pytlíků, igelitky, otevírání konzervy ap.
V Americe to bude proto podobné zvíře od zvířete 😁

Další odpovědi
anonym

Jestli myslíš tím „dělají“ to, jak kočky v Americe přivolávají, tak to nevím.
Třeba v Německu volají na kočky „mic, mic!“

quentos

spíš jim říkaj „here kitty“. Je to trochu podobný, taky tam jsou dvě [íčka] ;{)>
Doplňuji:
ve výslovnosti vlastně dohromady tři :{)>