Matthew

Dělají dabéři konkurs … ??? :)

Většinou jsou dábeři známější postavy, které už známe s filmů, seriálů a tak jsme na jejich hlasy zvyklý. Např. Martin Dejdar, Vlastimil Zavřel atd. ( v obou případech hlavně z The Simpsons :)

Nebo, může se stát, že by producent zaslechl někde na ulici někoho se zajímavým hlasem a nabídl mu práci ? :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Řekla bych, že možné jsou všechny varianty. Někdy si režisér (nebo kdo má nastarosti dabing daného filmu) řekne, pro tuhle postavu by se hodli hlas té nebo toho a nabídne mu/ jí to. A když pak někdo začne dabovat známeho herce, tak mu to nechávájí i do dalších filmů – např. Toma Hankse dabuje Vladimír Dlouhý atp.
Někdy se vypisují konkursy – viděla jsem rozhovor se Sašou Rašilovem, kde právě mluvili o konkursu na dabing Mickeyho Mouse :o)
Možné je, že i někdy někoho odchytli na ulici, ale na dabing většinou chtějí spíše lidi, kteří mají zkušenosti s hraním jako takovým.