Bloody Jane

Dékla hadice

Paní kupuje 30 metrů hadice na kropení zahrady.Prodavač odhaduje délku zbytku stočené hadice: zbytek má 14 závitů a průměr závitu je přibližně 60cm.Chtěla bych se vás zeptat jestli tento zbytek stačit a nebo musí prodavač odměřit 30m z nového balíku? A potřebovala bych prosím poradit jaká je délka zbytku?

Nejlepší odpověď
brillant

Nebude, spočítej si obvod kruhu a vynásob počtem závitů.

Další odpovědi
zjentek

no jenže když to bude takhle řešit každý mladý, délka závitů národa za čas nebude stačit ani na jeden balík hadice

honza19hk

obvod kruhu,tak počítej.