Pla

Dějiny médií (dějiny sdělovacích prostředků)

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo přibližně neznáte důležité body v historii médií (sdělovacích prostředků)?
Doplňuji:
Moc děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

http://www.me­diasetbox.cz/cs/u­zitecne-informace/his­toricky-vyvoj-medii/

Historický vývoj médií – Od Guttenberka k internetu aneb základní historická data vývoje médií

Jsou zde uvedena nejdůležitější data, snad vám budou vyhovovat. .

Další odpovědi
sassan

Snad pro vás nebude bez zajímavosti že rané formy médií existovaly už ve starověku.Z těch o kterých vím já a mají nejblíže k moderním novinám to by ly takzvané „Acta Diurna“,neboli “denní události,” tyto rané noviny byly psané na kovu či kameni a poté uveřejnovány na místech s vysokým výskytem lidí jako byla například městská náměstí.Acta se prvně objevila kolem roku 131 př.nl. ale neví se to jistě a obvykle obsahovaly detaily o právě vedených válkách římského státu,upozornění na veřejná představení,hry a gladiátorské zápasy, oznámení narození a umrtí a sem tam dokonce nějaké ty lidské příběhy. Krom toho tu byly „Acta Senatus“, Která ozřejmnovala usnesení Římského senátu avšak teprve od roku 59 př.nl, je Julius Caesar v rámci svých populistických snah nařídil zpřístupnit veřejnosti po vzoru Act Diurna.Augustus První římský císař však senátní jednání a rozhodnutí opět veřejnosti zapověděl a obě média byla od té doby silně cenzurována císařským režimem.Holt některé věci se nemění 🙂