Marti16

Dějepis-prosim pomoc :( jen 4 otazky

Ahoj,
budu rada kdyz mi pomuzete s temito otazkami :) nemuzu je nikde najit.Predem dekuji za odpovedi.
1.Jak se jmenovala prvni svatovaclavska legenda?
2.Jak se jmenoval otec Anežky Přemyslovny?
3.Protože Gorazd velmi dobře znal svého učitele sv.Metoděje, dá se předpokládat, že je autorem jeho životopisu………………………. (doplňte jméno rukopisu).

Nejlepší odpověď
WeeBear

  1. „Život svatého Václava – staroslověnsky – překlad z latiny, jedná se o staroslovanskou legendu, která popisuje zavraždění Václava jeho bratrem Boleslavem. Zdůvodňuje jeho prohlášení za svatého.“
  2. „Sv. Anežka Česká se narodila jako česká princezna, nejmladší dcera českého krále Přemysla Otakara I. a královny Konstancie Uherské.“

Nelze to najít? Mně to vyskočilo hned jako první odkaz. Zajímavé..

U posledního si třeba dá tu „práci“ někdo jiný.

Zdroj: Wikipedie

Další odpovědi
annas

Sv. Gorazd je autorem životopisu, který se jmenuje Život Metodějův, někdy také Źivot sv. Metoděje.

Vl. v.

quentos

zadat do Googlu „otec Anežky Přemyslovny“ zabere zlomek vteřiny a vyplivne Vám to Přemysla Otakara I.