mosoj

Děje se to ještě někde v Evropě ?

Kde ještě v Evropě se děje při oslavách osvobození takové divadlo, kdy si někteří občané hrají na vojáky ?
Předvádějí se v době míru, ale do skutečné války by z nich šel málokdo.
Nebo je to jenom česká specialita?

Nejlepší odpověď
fcoop

Tihle infantilní „vojáčkové“ budou všude.
Zřejmě jim to zůstalo z dětství,kdy bojovali v krvavých masakrech s dřevěnými šavličkami a jízda měla houpací koně.

http://www.ckme­tal.cz/tour/os­lavte-s-nami-200-vyroci-bitvy-u-waterloo-brusel-sidlo-evropske-unie-a-antwerpy-rubensovo-mesto/

Je to na úplně stejné úrovni,jako tolik oblíbená dětská hra „na doktora“.
Zřejmě to někomu zůstalo.....a hrají si na válku.

Další odpovědi
led

Predvádzanie historických bojov v dobových uniformách počas osláv je akousi ukážkou histórie. To nepovažujem za hru, skôr za upozornenie „ak myslíš na budúcnosť, nezabudaj na minulosť“.
Ale hranie sa civilistov na vojačikov, diverzantov, teroristov,naháňať sa po prírode a zrúcaninách s atrapami originálnych zbraní, strieľať sa farebnými guľkami, ale pritom tvrdiť, že sú za mier a proti násiliu je naozaj infaltílné. Je nielen celosvetová, ale priamo charakteristická pre krajiny s najvyššie vytvorenou „najsamodemokra­tickejšou civilizáciou“ Pripomína mi to naše detské boje na zbojníkov, vojakov, hrdinov dneška… no niekto ostáva dieťaťom celý život a v niekom detská hra na násilie prechádza do konkrétnych násilných činov.

Lamalam

Pokud myslíš toho chlapečka v uniformě Rudé armády viz http://prazsky­.denik.cz/gale­rie/setkani-s-motorkari-nocni-vlci-u-narodniho-pamatniku-na-vitkove.html?mm=607­2738 tak to je fakt hnus. Souhlasím s tebou.

setapouch

Airsoft, paintball a kluby vojenske historie jsou po celem svete. A ze by nesli do valky – s kolika z nich jsi mluvil? Co znam, tak spousta z nich jsou prislusniky armady, policie aktivnich zaloh nebo i jen obycejni civilni strelci. Na rozdil od zdejsiho placani a hracickach a zbojnicich trenuji taktiku a v pripade valky na nasem uzemi by do ni sli. Ackoli nejsou fanaticti zabijaci.

Vyhodou pacifistu je, ze za ne krk nasazuji jini.