zzzzz

Děje se to jen v Praze, nebo všude?

http://www.no­vinky.cz/krimi/327310-rychla-zachranna-sluzba-v-praze-pacient-hodiny-v-sanitce-a-premlouvani-nemocnic.html
Když to bylo v seriálu Sanitka, tak jsem si myslela, že je to přehnané a ono je to pravda??? ☹

Nejlepší odpověď
led

Žiaľ, odkedy začali nemocnice žiť „podnikateľsky“, zaujímajú sa nielen o pacienta a jeho zdravie, ale aj čo z toho majú. Stalo sa to už nielen v Prahe, ale aj inde vo svete.
Doplňuji:
kolegovia, aj keď je to reálne, podklady pre sci-fi poviedku o budúcnosti Zeme posielajte sem: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/scifi-povidka-o-budoucnosti-zeme

Další odpovědi
leporela22

No jo no dneska už je možné všechno.

Drap

Nezoufej, zřejmě bude brzy ještě hůř

Sůwa

Já to v Praze zažila na vlastní kůži a nebylo to nic příjemného. Skoro jsem se dusila, rychlá mne dovezla do nejbližší nemocnice ( ÚVN ) a tam mne nepřijali i když se s nimi posádka sanitky hádala. Nakonec jsem skončila v nemocnici Pod Petřínem, kterou spravuje řád sester Karla Boromejského a nejspíš to bylo moje štěstí. Všechno skvělé, ráda na to vzpomínám 🙂

bolak

Já tomu nějak nerozumím, to jako že chyběj postele nebo co to znamená?

led

bolak,
to nie je otázka fyzického počtu postelí
Nie je chorý ako chorý.
Pacient, čo platí si sám, žiada luxus hviezdičkovej triedy, ten je vítaný, veď zisk prináša, aj keď bobenko len pofúkať treba, ubytujme ho, konzílium zvolajme, vyprázdnite najlepšiu izbu, veď Pacient chce byť sám, televízor pozerať, inernet mu zapojta, aby v kľude nemocnice oddýchnuť si mohol.
Tomu z ulice, že vraj pacient (veď nemá ani vindru), čo nohu zlomiť si nechal a hrudník rozdrvilo mu auto bohatého Pacienta nášho, tomu povedzte, nemáme miesto, postele sú obsadené, nech ide ďalej, že umiera, ale veď my ho v stave nemáme…