Z. Hradová

Dehonestující vzkazy na internetu – prosím pomoc.

Dobrý den, dostala jsem se částečně vlastní vinou do prekérní situace. Na jednom z webů, které hodnotí živnostníky, jsem se zastala v dobré víře svého manžela Karla Hrada, o kterém se psaly lži a pomluvy ( skutečně lži a pomluvy toho nejhrubšího zrna, včetně vulgarit, které nelze ani opakovat.....snad konkurenční boj? Je to delší historka…). Sprostě jsem vynadala domnělému autorovi, kterého můj manžel okradl, vysmála se mu, odeslala z počítače mého zaměstnavatele několik pomlouvačných příspěvků o něm a podepsala jsem se. Naštěstí je ředitelka magistra Pauchová moje dobrá kamarádka a po provalení mnou evidentně zneužívaného služebního počítače nic nehrotila. Dokonce to na magistrátní školské komisi zahrála do autu. Zaměstnání v municipalitě je skvělé, v soukromém sektoru bych letěla. Kdyby opravdu něco, jsem pro jistotu od 1.1.2014 místop­ředsedkyně našich odborů. Ale zpět k hlavnímu problému. V tom okamžiku se zloba autora hodnocení mého muže otočila proti mně. Nechápu proč, já přeci mohu urážet koho chci a jak chci. Dotyčný pán okamžitě použil pikantní informace o mně a o mém životě, které jsem mu sama odeslala, abych vypadala, že jsem stalkována. Lze se teď o mně dočíst jak jsem studovala, kdy a kde jsem se vdávala, jméno za svobodna, datum a místo narození, politickou příslušnost ( teď tvrdím chybnou, ale chladnou hlavu, planoucí srdce a čisté ruce mám do smrti ). Zkrátka udělal ze mě úplnou krávu. To mě rozčílilo do nepříčetnosti. Nikdy mě ten člověk neviděl, nezná mě. Co si to dovoluje? Ví kdo jsem? Dokonce na mě bezdůvodně podal trestní oznámení na MÚ, které bylo kvalifikováno jako neopodstatněné. Soudí se se mnou i u městského soudu pro Prahu 5. A následovala nová vlna útoků na internetu. Pokaždé z jiné IP adresy, pod jiným jménem. A pokaždé za mým jménem zůstane další sprostota. Po prořezání pneumatik na služebním autě manžela ( s firemním logem Kubík a Hrad, s.r.o. ) jsme podali téměř na konci svých sil rovněž trestní oznámení na konkrétní osobu s podezřením na stalking, nicméně policie neví, kdo píše na internet, nelze dokázat, kdo poškodil auto ( interně, důvěrně – byl to můj manžel, aby naše oznámení policii vypadalo věrohodněji a měl sjeté pneumatiky, potřeboval od pojišťovny nové ) atd. Konkrétní osoba má doma malé děti. S manželem se smějeme, až se za břicho popadáme, když musí dokolečka chodit podávat vysvětlení policii na naše oznámení, která jsou následně odkládána. Vím, je to zamotané. I já jsem po skoro 30 letech ve školství složitá osobnost. Myslíte, že tahle historka má nějaké schůdné řešení? Je mi pomoci? Lze se zbavit těch příspěvků na internetu? Jeden z webů stáhnul všechny příspěvky, jeden ze serverů zrušil tomu pánovi blogerství, ale pořád jsou ještě stránky, které dopřávají sluchu takovým ponižujícím sprosťárnám. Prosím, zkuste poradit, co s tím? Děkuji.
RNDr. Zuzana Hradová Pecinová, v. r.
Profesorka matematiky a fyziky, výchovná poradkyně na Gymnáziu Christiana Dopplera v Praze

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zpočátku jsem myslela, že je to pokus o žert, ale není tomu tak – čtěte zde :
http://search­.seznam.cz/?q=rndr+­zuzana+hradov%C3%A1+pe­cinov%C3%A1&aq­=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=
Paní doktorko, zkuste přece jen toho psychiatra, jak vám mnozí radí. Možná by mohl pomoci a je to skoro zadarmo.

Další odpovědi
zjentek

To jako vážně? Vždyť ty postrádáš nestranný pohled na svět a situace v něm ..kdo ti dal ty tituly a funkce? Jestli tobě rovni, tak se nedivme, v jakém bordelu žijeme. A jestli je ti pomoci? Dokud uvidíš v protistraně zlo a v tvém jednání vidíš dobro a spravedlnost, tak ti není pomoci a hoď se rybám ještě dříve, než bude to tvé chování klasifikováno kladně ..což se díky rovnosti blbosti s těmi, co ti dali funkce, může klidně stát :o

anonym

Citát Dzeržinského je dobrý, kdysi jej měla PČR (SNB) jako motto. Hezky ses na sebe vykecala jaká provádíš alotria, tak se nediv negativních reakci. Jak se do lesa volá, až se ucho utrhne.

Fyzik

Vážená paní Zuzano, očividně máte sama problém s komunikací na internetu – nevím proč si myslíte, že tu můžete být důvěrná – ta Vaše poznámka s pojišťovacím podvodem to posouvá na úplně jinou úroveň. Spíš než z Vašich problémů vinit hlouposti jako konkurenční boj nebo Vaši komplikovanou osobnost, zkuste vždy nejdříve hledat v sobě. Zamyslete se nad tím.

Ohledně Vašich problémů, internet je svobodné médium, a krom nějakých trestních oznámení Vám dotyčný žádnou opravdovou škodu nezpůsobil. Pomluvám se kontroverzní nebo i jen významné osobnosti nevyhnou. Z mého bratra udělala několikrát TV Nova debila (ač oprávněně), a to jste měli vidět ty internetové diskuze, a to pár let zpátky, kdy ty diskuze ještě vypadaly poměrně spořádaně. Pokud Vy jste na jeho příspěvek odpověděla sprostě, s nadávkami, pomlouvala, pak jste si zcela kvit a podávat trestní oznámení můžete vesele navzájem do aleluja.

fcoop

Paní Hradová,tady se pro vás!! smysluplné rady nedočkáte, a dost bych se divil,kdyby kdekoli ano.
Poznámka – pokud je vámi popisovaná „záležitost“ skutečně tak,jak ji s odzbrojující otevřeností popisujete,pomáhej vám pánbůh,protože jste zřejmě narazila na „rovnocenného soupeře“.

Drap

Jedině změnit jméno a přestěhovat se, nejlépe do jiné země. Je jedno české přísloví které říká : Kdo seje vítr, sklízí bouři. Možná by neuškodilo se nad tím zamyslet.

honza19hk

prostě jste si nahrála na smeč.Každopádně se nad sebou zamyslete protože jestli vy jste učitelka tak chudák studenti co je učíte.A co se týče toho výše.bejt vámi bych se tím moc nechlubil,protože kdyby tohle četl nějaký policajt atd. jdete sedět za pojiš´tovací podvod.
Na hrubej pytel hrubá záplata.

bolak

ty seš dobrá masna :D

klumprt

Jedna věc je, zda to tady skutečně psala ta paní. Jestli to není jenom další z inernetových eskapád mezi tím „neznámým“ a paní doktorkou. Absence hrubek sice nasvědčuje tomu, že to pravděpodobně psala vzdělaná osoba, ale kdo to byl, nemusí být vůbec jisté. Je dosti vzácné, aby se někdo na veřejných anonymních diskuzích podepisoval plným jménem s tituly a funkcemi. Ale docela klidně by to mohlo být součástí nějaké provokace.
Další věc je, jestli jde ještě o dotaz k trestnímu právu, nebo spíš volání o pomoc psychiatrickou. Tady skutečně nejspíš někomu slušně hrabe, ale komu?

ivzez

Spíše mne napadá, jsetli nejde o „studentský žertík“.
Nezdá se mi pravděpodobné, že by paní doktorka poškozovala
své jméno, svého manžela a dobré jméno zaměstnavatele …

iceT

aby to tady nedopadlo jako kdekoli jinde…