helmet

definice vytrznictvi

definice vytrznictvi…mam dotaz jakto ze osoba ktera onanuje na verejnosti a pristihne ho policie,tak mu daji pokutu za verejne pohorseni…berou to jako prestupek…a druhej se koupe v kasne nahy a policie ho obvini z vytrznictvi tak podle ceho to posuzujou jestli je to prestupek nebo trestny cin…diky za odpoved

Nejlepší odpověď
badisko

pripad od pripadu

Další odpovědi
ratava

Podle § 358 je definice výtržnictví:

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

  1. opětovně, nebo
  2. jako člen organizované skupiny.

A podle § 47 odst. 1 písm. c) zákona o přestupcích veřejné pohoršení nastává v případě současného naplnění tří znaků: musí být spácháno veřejně, jednání musí subjektivně pohoršovat zpravidla více než dvě osoby, které budou tomuto jednání obvykle přítomny současně, a musí být v rozporu s tím obsahem mravnosti, na němž se společnost shoduje. Správní orgán neporovnává toto jednání s mravností stanovenou podle vlastních kritérií, nýbrž je poměřuje s obecnou společenskou shodou o obsahu mravnosti.

více třeba zde:
http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/vytrznic­tvi
http://www.elaw­.cz/cs/judika­tura/31-vnitrostatni-/357-k-definici-podstaty-vzbuzeni-verejneho-pohorseni.html

Drap

Těch kritérií je několik. Pokud nevznikne škoda vštší jak 5000 kč, tak se to většinou hodnotí jako přestupek.