Ecata

Definice pojmu chrám

Co přesně se tímto pojmem rozumí? Jaký je třeba rozdíl mezi kostelem a chrámem, bazilikou a chrámem atd…Nikde jsem nenašla přesnou definici, tak nevím, jestli mám chrám chápat jako každé místo určené k uctívání, nebo je to třeba označení kostela za dob, kdy se mu ještě neříkalo kostel…

Nejlepší odpověď
annas

Podrobné odpověď získáte v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-chramem-a-katedralou-iv

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-chram-se-oznacuje-jako-bazilika-nikoliv-z-hlediska-architektury

Další odpovědi
ratava

Chrám (řecky vαός, náos, latinsky templum) je obecné označení pro stavbu nebo komplex staveb určenou k bohoslužbám a jiným podobným nebo souvisejícím náboženským účelům…

zbytek třeba na wikipedii…

led

skúste si to predstaviť podľa veľkosti:
1 kaplnka
2 kostolík
3 kostol
4 chrám – katedrála
Kostol zvyčajne býva s jedným priestorom – loďou
bazilika je vlastne kostol-chrám s viacerými priestormi – loďami, z ktorých centrálna je vyššsia než ostatné.
Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Prahe ve vlastne aj chrám, aj rozvinutá bazilika. Z pôvodnej rotundy sa vytvorila trojloďná bazilika, neskôr rozvinutá Matyášem z Arrasu a hlavne Petrem Parléřem do vrcholne gotickej katedrály (chrámu)