Dědictví s věcným břemenem

Zdědila jsem se sestrou domek po matce s věcným břemenem (babičkou) která má zde právo
doživotního užívání.
Babička žije nyní v domě pečovatelské služby.
Ale do domku nás odmítá pustit stím ,že v něm
za ní bydlí její syn.
Má její syn právo misto babičky náš domek užívat k bydlení.?
děkuji za odpoveď

Nejlepší odpověď
standa

No to rozhodně NEMÁ !

Abyste to ´právně´ napravili, tak potřebujete od babičky podpis na Dohodu o zrušení břemene…, tuto dohodu pak vložíte do Katastru.

POkud dohoda nebude možná, tak vám nezbyde než se obrátit na soud.

Další odpovědi
cukrar

Věcné břemeno je na trvalé užívání babičky, nikoliv na pronájem babičky někomu jinému. Vyzvěte jejího syna dopisem aby vyklidil neoprávněně užívaný byt(domek). Vy jste majitelkou. Pokud dobrovolně neuvolní, musíte požádat právní pomoc.

pingo doce

Řekl bych, že záleží na tom jak je to věcné břemeno formulováno. Je ve prospěch Vaší babičky a pokud ona žije ( respektivě není s jejím souhlasem zrušeno) nezaniká.