savana

Dědictví dětí po smrti otce.

Otec dcery přepsal veškerý majetek(pozemky) na novou manželku.Mají jeho děti nějaký podíl na dědictví když by zemřel?

Nejlepší odpověď
Marunka2

Děti jsou zákonými dědici první linie. Pokud zesnulý nezanechá po sobě písemnou závěť, jak komu co chce zanechat, tak jsou zákonem stanovené podíly co komu připadne. Ale i tak, pokud děti nevydědí (a k vydědění jsou zákonem vymezeny konkrétní důvody; nelze tedy jen tak „vydědit“ bez důvodu), tak i kdyby jim asi nic písemně v závěti neodkázal, tak bez dědictví nebudou.

Váš případ je ale asi jiný. Pokud otec přepsal svůj majetek ještě „za živa“, tak tento majetek v okamžiku smrti není už jeho a tudíž ani nebude předmětem dědictví.
Takže ano, děti mají poměrně jistý podíl na dědictví, ale ne na majetek nevlastní matky.

Další odpovědi
iceT

Moc se v tom nevyznám,zkušenost žádná,ale zde je model jak se postupuje

http://finance­.idnes.cz/dedic­tvi-smutna-hra-o-penize-a-majetek-d8b-/viteze.asp?c=A081115_­131618_viteze_hla

Snad tam najdete to,co vás zajímá.

franku

Nemají,protože nic nemá.Všechno co přepsal,není jeho a tudíž děti nemají co dědit.Jedině,že by manželka zemřela dříve a on by to zdědil zpátky.