Madafaka

Děda zapomněl čtyřmístný kod svého mobilu.Věděl jen,že na prvním místě nebyla nula,že uprostřed byly buď dvě čtyřky neb

Prosím potřebuju pomoc s matematikou.Jak na to?Předem děkuju za odpověd všem :)
Doplňuji:
Děda zapomněl čtyřmístný kod svého mobilu.Věděl jen,že na prvním místě nebyla nula,že uprostřed byly buď dvě čtyřky nebo dvě sedmičky nebo taky čtyřka se sedmičkou (v neznámém pořadí)a že šlo o číslo dělitelné 15.Kolik je možností pro zapomenutý kod?Jaká číslice mohla být na prvním místě?

Nejlepší odpověď
Lucijej

To už se to tu taky řešilo, viz. odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-potrebuju-pomoc-s-matematikou-uplne-se-v-tom-ztracim-jak-na-to-predem-dekuju-za-odpoved-vsem-2

Další odpovědi
led

Lucijej to už pekne usmernila, pred 48 dňami tu táto domáca úloha už bola… Treba dávať pozor na hodinách matematiky.
Matematika je krásna veda, no v tomto prípade je, žiaľ, prax iná:
Děda má smolu, ak na tretí raz netrafí, už mu žiadne možnosti nepomôžu. Radšej nech ide nechať si zmeniť PIN k svojmu operátorovi.

Reuef

Deda si zavola na operatora kde nahlasi cislo svoji sim-karty pokud nemuze najit ani puk…

Awer

Potřebujeme vidět celou otázku, prosím, pomoc.. .)