simsalabim

Děda a vnoučata – matematická úloha (prosím o pomoc)

Ahoj,
chodím do šesté třídy a dnes jsme dostali papír a slovní úlohy, jedna těžší než druhá… tahle úloha je první a neví si s ní rady ani mamka s babičkou, natož já.
!!!Nechci po vás, abyste mi řekli výsledek, já chci, abyste mi jen nějak naznačili jak to vypočítat, protože nechci podvádět.!!! Tady je ta slovní úloha:

Součin věků dědy Vendelína a jeho vnoučat je 2010. Součet věků všech vnoučat je 12 a žádná dvě vnoučata nemají stejný počet let. Kolik vnoučat má děda Vendelín?

Díky za každou odpověď…

Nejlepší odpověď
verik

ahoj ja ti to klidně řeknu ja sem dnes všechny ulohy odevzdala musíš najít spol.dělitele jestli budes chtit neco vysvetlit napis na muuj email verca.cefka@seznam.cz

Další odpovědi
hanulka11

jasně to je matematická olympiáda .......