Petr777

Je možné, aby si De Vries Justitia, inkasní agentura, navýšila dluh? Více v popisu otázky.

De Vries Justitia – inkasní agentura

Zdravím,

dostal jsem se do finanční tísně (odchod z práce) a po dobu 3 měsíců jsem byl veden na ÚP, momentálně již práci mám.
Vzal jsem si úvěr od Creditportalu, platil jsem do té doby než jsem skončil v zaměstnání. Věřitelé jsem o tom informoval. Před měsícem mi volali z De Vries Justitia – inkasní agentura, která si od Creditportalu úvěr převzala. 26.11 jsem na účet vedený De Vries Justitia poslal domluvenou částku a poté jsem jim volal, že sem uhradil přímo na účet a že další splátka bude uhrazena do 7.12. 28.11 mi od nich přišel e-mail že je zbytek úvěru ve výši 2.993 Kč..... Dnes mi přišel další e-mail s částkou 3.993 Kč.
Je možné aby si inkasní agentura takhle navýšila dluh ? Nejedná se o nezákonné obohacení ?

Děkuji Petr

Odpovědi
Hlada

Je potřeba se seznámit se smlouvou, s odstavcem o sankcích při nesplácení. Je zcela obvyklé, že nebankovní společnosti mají vysoké pokuty a úroky z prodlení. Na tom je založen jejich zisk, proto také poskytují půjčky rizikovým klientům.
Inkasní agentura nemá žádné právo dluh navyšovat.
Pro příště. Mít úspory na alespoň 3 měsíce života se považuje za základ finanční gramotnosti.