oje123

De uzavrit predbezna smlouva?

Omlouvam se mam to skomolene,Jde mi o to ze dam v praci vypoved (ale majitel me chce pustit az po dvou mesicich)mam najitou novou praci ,ale bojim se ze na me nepockaji a treba si tam najdou nekoho jineho,a tudiz skoncim a nebudu mit jednu ani druhou praci,tudiz se ptam jetli se da uzavrit predbezna smlouva.Nemuzu nijak odpovedet do predchozi otazky.

Odpovědi
Pájo

Ano, předběžnou smlouvu můžete s novým zamstnavatelem sepsat. Půjde o to, jak bude smlouva formulována.

radce

Předchozí otázku jsi mohl doplnit.
Lze uzavřít „smlouvu o smlouve budoucí“, ve které by se obě strany zavázaly, že za dva měsíce uzavřou pracovní poměr. Možná by ale bylo řešení uzavřít již nyni standardní pracovní smlouvu s ternímen mástupu dne (za dva měsíce).
Každopádně je to na dohodě, budoucího zaměstnavatele k tomu nelze nutit. Navíc, pokud třeba onemocníte a nebudete moci nastoupit, budete pravděpodobě sankcionován, tyto sankce by měly být oboustranně definovány.

terry

Teoreticky by to šlo, ovšem záleží jen na tom novém změstnavateli, jak moc o tebe stojí, jestli nemá několik jiných zájemců a jestli tu předběžnou smlouvu bude chtít sepsat.
Docela tě chápu, ale nikdy jsem neslyšela, že byněkdo něco podobného sepisoval a podepsal.