opel

Prodal jsem auto 22.5.2014 ,ale kupujicí neodhlásil a jej na sebe nepřihlásil, co delat?

prodal jsem auto 22.5.2014 a mam jen smlouvu,kupujicí neodhlásil a jej na sebe nepřihlásil, mam pokuta za rychlost 7.7.2014 co delat
Doplňuji:
Kontakt na toho pana nemam

Nejlepší odpověď
Hykam

Co je to za smlouvu, pokud tam nejsou uvedeny kontaktní údaje, to je i adresa. Dnes si všichni myslí, že když nemají na člověka tel. číslo, ale pouze adresu, že se dotyčný nedá kontaktovat.
Navíc pokud jsi to neodhlásil a neplatíš povinné ručení, tak nějaká pokuta za rychlost bude jen pakatel.

Další odpovědi
marci1

Ty prodáš auto, ve smlouvě není adresa a nemáš ani na kupujícího kontakt ? Tak to je opravdu síla. ☹

Dochy

To řešíš až teď? Standardně si auto odhlašuješ sám ještě před předáním, nebo hned po předání. Nicméně kupní smlouva by Ti měla stačit na odhlášení pojistky i na policajtech nebo kde že to máš tu pokutu platit. A jestli na smlouvě nemáš ani jméno a adresu kupujícího, pak máš asi vážný problém.

Fienir

přeposlat kupujícímu, proč platit za pokutu, která není tvoje?

Pepa25

Přesně jak píše hykam: pokutu zahoď, ale rychle si zkontroluj v odkaze, zda nový majitel auto HNED pojistil – pokud ne, čekej pěkně mastnou složenku od České kanceláře pojistitelů …

Zdroj: https://ic.ckp­.cz/ICwww/ser­vlet?_page=se­archSPZ&lngID=1