LucinkaLLL

Dceřina kletba – kytice

Kde se odehrává balada dceřina kledba a jaká je při tom atmosféra?
Doplňuji:
Tam ale nepíšete, jaká se tam odehrává atmosféra, a v jakém prostředí to je. Prosím, poraďte mi.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu. Tuto báseň jsem rozebírala. Atmosféra vyplývá z děje. Kde se odehrává, je možné poznat z balady, Snad vám pomlůže odkaz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/analyza-literarniho-textu-po-strance-tematicke-jazykove-a-kompozicni

Dceřina kletba
Téma: báseň řeší narušený vztah mezi dcerou a její matkou.
atd.
Doplňuji:
Napsala jsem, že atmosféra vyplývá z děje.

Jaká může být atmosféra,, když dívka rozmlouvá s matkou, že zabila holoubátko, dítě a od žalu jí může pomoci jen oprátka. Přitom proklíná ty, kteří mohou za její neštěstí.

V žádné baladě není uvedené místo a doba, kdy se odehrává. Kde asi matka rozmlouvá s dcerou,?

Jinak diskuze

Další odpovědi
cochee

Hele a četlas to? Mi to připadá, že ani písmenko a tahle nápovědárna se ti zdá schůdným ojebáním školní povinnosti.

LucinkaLLL

Takže mám napsat, že atmosféra je smutná? No kde matka může rozmlouvat s dcerou? Doma?

annas

Atmosféra smutná. Kde rozmlouvá, není uvedeno, ale zřejmě doma.