Avatar uživatele
Deli

Dcera se mne zeptala, kam jdou peníze z pokut za dopr.přestupky. Víte to?

Já bohužel ne, děkuji za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, tom004, bolak, david22, anonym před 4198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud se něco nezměnilo, tak od obecní městské policie do rozpočtu obce/ města

od státní Policie České republiky do státního rozpočtu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Deli Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BANAN93

To je jednoduchý většinu rozkradou ,většina radarů je dokonce soukromých, nebo daného města a to by je mělo vnášet do svého rozpočtu, ale nevim nevim když se tu strácej miliardy a ví se o tom tak si nikdo pár desítek milionů za pokuty neřeší

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Fantazii se meze nekladou. Ale ať si myslíme, čteme nebo slyšíme kde všude „pomáhají“, pravda to stejně nebude. Ví to jedině ti co je, samozřejmě „v náš prospěch“, používají. Vysvětlit to dceři, s tím bych měl taky problém a byl bych na tom stejně. Odpověď by zněla nevím, zeptám se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Deli, Ty určitě vtipkuješ, viď?

Pokuty strážníků za rychlost opět plní obecní pokladny. Kam jdou peníze?
19. března 2012, 07:07 — Autor: Fuk, EuroZprávy.cz, mediafax

Praha – Zrušení povinnosti městských policistů upozornit na místa, kde řidičům měří rychlost, opět vede k praktikám, kdy strážníci umístí radar k vjezdu do obce s jediným cílem: vybrat co nejvíce pokut, které pak vylepšují rozpočet města či obce. Píši o tom v pondělním vydání Lidové noviny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud vím – tak jak píší ostatní. policie ČR peníze předává do stáního rozpočtu – zpět z toho se jí vrací minimum (třeba v podobě navýšení rozpočtu na její vybavení, mzdy apod.).
Od městské je to přijem obce. Proto tak rády městská prezentuje svoji iniciativu na řidičích, protože na ně může dupat. na chodce či pejskaře se nezmůžou, protože z nich mají malý výtěžek.
Nicméně pokud platíte pokutu za překročenou rychlost, a radar je soukromý, tak mám pocit, že okolo 30% (slyšel jsem i víc), z vybraných pokut obec předá majiteli radaru. Dobrý kšeft a dost hloupé obce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Deli

Děkuji za odpovědi.
Ad ocko: nevtipkuji, opravdu jsem nevěděla.

před 4198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Možná jsi to měla šoupnout do odborné rubriky Finance nebo Doprava, takhle to v Zábavě fakt vypadá jako vtípek.
Jinak má tentokrát pravdu Kole, od Policie ČR jdou skutečně do státního rozpočtu, odkud jen zlomek složitým přerozdělováním zpět do PČR.

před 4198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Když měl Kole pravdu, tak proč mu nedáš palec?

před 4197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Deli

Já už tak trochu radši strkám vše do zábavy, protože většinou to tam stejně pak skončí…
Michalovu odpověď jsem ocenila.
(Tak jsem tenhle týden do státního rozpočtu přispěla 500 Kč…:-)

před 4197 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek