Deli

Dcera se mne zeptala, kam jdou peníze z pokut za dopr.přestupky. Víte to?

Já bohužel ne, děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud se něco nezměnilo, tak od obecní městské policie do rozpočtu obce/ města

od státní Policie České republiky do státního rozpočtu

Další odpovědi
BANAN93

To je jednoduchý většinu rozkradou ,většina radarů je dokonce soukromých, nebo daného města a to by je mělo vnášet do svého rozpočtu, ale nevim nevim když se tu strácej miliardy a ví se o tom tak si nikdo pár desítek milionů za pokuty neřeší

tom004

Fantazii se meze nekladou. Ale ať si myslíme, čteme nebo slyšíme kde všude „pomáhají“, pravda to stejně nebude. Ví to jedině ti co je, samozřejmě „v náš prospěch“, používají. Vysvětlit to dceři, s tím bych měl taky problém a byl bych na tom stejně. Odpověď by zněla nevím, zeptám se.

anonym

Deli, Ty určitě vtipkuješ, viď?

Pokuty strážníků za rychlost opět plní obecní pokladny. Kam jdou peníze?
19. března 2012, 07:07 — Autor: Fuk, EuroZprávy.cz, mediafax

Praha – Zrušení povinnosti městských policistů upozornit na místa, kde řidičům měří rychlost, opět vede k praktikám, kdy strážníci umístí radar k vjezdu do obce s jediným cílem: vybrat co nejvíce pokut, které pak vylepšují rozpočet města či obce. Píši o tom v pondělním vydání Lidové noviny.

venkovan

Pokud vím – tak jak píší ostatní. policie ČR peníze předává do stáního rozpočtu – zpět z toho se jí vrací minimum (třeba v podobě navýšení rozpočtu na její vybavení, mzdy apod.).
Od městské je to přijem obce. Proto tak rády městská prezentuje svoji iniciativu na řidičích, protože na ně může dupat. na chodce či pejskaře se nezmůžou, protože z nich mají malý výtěžek.
Nicméně pokud platíte pokutu za překročenou rychlost, a radar je soukromý, tak mám pocit, že okolo 30% (slyšel jsem i víc), z vybraných pokut obec předá majiteli radaru. Dobrý kšeft a dost hloupé obce.

Deli

Děkuji za odpovědi.
Ad ocko: nevtipkuji, opravdu jsem nevěděla.

anonym

Možná jsi to měla šoupnout do odborné rubriky Finance nebo Doprava, takhle to v Zábavě fakt vypadá jako vtípek.
Jinak má tentokrát pravdu Kole, od Policie ČR jdou skutečně do státního rozpočtu, odkud jen zlomek složitým přerozdělováním zpět do PČR.

bolak

Když měl Kole pravdu, tak proč mu nedáš palec?

Deli

Já už tak trochu radši strkám vše do zábavy, protože většinou to tam stejně pak skončí…
Michalovu odpověď jsem ocenila.
(Tak jsem tenhle týden do státního rozpočtu přispěla 500 Kč…:-)