kajka333

Dcera, čtyři roky, má týden spíš v noci horečky 40, jiné příznaky nemá, jsme v cizině, bere paracare a deprim suspension

nevime co ji je a mame o elisku strach

Nejlepší odpověď
Lenjička

Hádám, že u lékaře jste byli… Horečka provází téměř všechny nemoci, takže je to pro laika těžké uhodnout ☹
Může jít o virus, ale to by se asi projevilo ještě průjmem, rýmou , kašlem… Bakterie – podobné…
Zánět středního ucha se projevuje horečkou a teplotou. Možná by Elišce mohly ještě růst třeba zadní zoubky…
Určitě doporučuji hodně moc pít, jíst šťavnatou zeleninu, ovoce…
Kamarádce prý na snížení teploty pomáhají namočené ponožky.
Držím palce!

Další odpovědi
greycell

může jít o malárii, pokud se nacházíte v nebezbečné oblasti. ihned do nemocnice!

Fidel

Pokud jste u lékaře ještě nebyli, tak tam běžte okamžitě, protože pokud už to trvá týden, je to hodně…

Salvaje

Když jsem byla malá, tak jsem taky mívala vysoké teploty, a to bez příčiny. Nic mi nebylo. Mě zabíral a zabírá dodnes Acylpyrin a „potírání“ celého těla mokrým vlažným (až studeným) ručníkem. Ta teplota se jakoby z těla vytáhne. Ale pokud už to trvá takto dlouho, určitě lékaře. Může mít někde v těle skrytý zánět, který se jinak nemusí projevit. Mě taky při těchto teplotách vždycky testovali na zánět mozkových blan a meningoka (už si teda nepamatuju, jak)
Když mi byl rok, tak jsem dokonce zůstala v bezvědomí. Takže neváhejte a běžte k lékaři.