Elis Pokorná

Dcera a zvířata

Dcera miluje zvířata. Máme doma takovou malou zoo. Problém je, že už jí žádná zvířata nechci dovolit, když jedeme na dovolenou tak je problém je někomu svěřit. Ona je ale opravdu miluje a chtěla by další a další. Nevíte, jak „ukojit“ její touhu po zvířatech? Chodí pomáhat do útulku a do záchranné stanice, nenapadá vás ještě něco?
Doplňuji:
Samozřejmě, že jsem jí domluvila, že žádná zvířata už nemůžeme mít.. Ale ona je miluje a chce se jim věnovat con nejvíc. Proto jsem chtěla radu, jestli vás nenapadá aktivita se zvířaty, které by si ale přitom nemusela tahat domů :) Dcera je rozumná a škola ji nezaměstná, má samé jedničky (chodí do 7 třídy). A „jen“ tři zvířata opravdu nemáme :)

Nejlepší odpověď
www

Nevím, co myslíš „malá ZOO“. 3 zvířata, vyžadující péči jsou tak akorát pro dítě do bytu (názor) a nepočítám hmyzí chovance, kteří to přežijí bez úhony.
V každém případě je ale možnost navrhnout jí, že například žádná dovolená nebude, poněvadž není kdo by se o zvířectvo postaral. Nebo že ona musí zůstat doma 😉
Určitě bych jí osobně v tomto zájmu nebránil.
Doplňuji:
Tak to bych jí navrhnul, ať se obrátí na školu (nebo ty) a snaží se o založení nějakého chovatelského kroužku přímo tam. Pokud má škola nějaké zázemí a vhodného vedoucího (ani nemusí být zaměstnancem školy), snad i rádi dětem vyhoví. Těch dětí totiž bude určitě více. Další možnost je, zase péčí školy, vyhledat na popud pro takové děti další aktivity.

Další odpovědi
anonym

V jakém je dcera věku? Určitě se bude za nějaký čas rozhodovat o své budoucnosti. Pokud se rozhodne pro školu se zaměřením na chovatelství, třeba ani nezůstane doma a péče o vaši domácí ZOO zůstane na Vás.
Kdyby byla ve věku, kdy už na nějaké střední škole je, obdivuji, že všechno stíhá.
Moje dcera byla podobně „postižená“, ale vzhledem k tomu, že vyrůstala mezi zvířaty a celá rodina jsme byli chovatelé, měla to o něco jednodušší. Vybrala si obor, kterému se dodnes věnuje (chová a trénuje koně, soutěží
v parkuru), ale v období dětském soutěžila se psem v agility a to jí zaměstnalo každodenním tréningem na několik let. Později přešla na jezdectví a nebyl čas
na nic ani o víkendech.
Takže moje rada zní: podle věku dcery povolit jedno „pořádné“ zvíře (pes) a vést ji k tomu aby chodila na cvičák atd. denně trénovala. Ono někdy taková ta „domácí drobná havěť“ zabere víc místa a času než jeden pes, který je ale „plnohotnotný“. Na dovolenou může jezdit s vámi nebo není problém jej během té doby někam umístit. Se psem se dá provozovat spoustu aktivit.
Také není špatné když se dcera zaměří na koně a začne navštěvovat nějaký jezdecký oddíl.

anonym

Napadá, říct konečně ne. Pokud se bude dcera věnovat poctivě škole a tomu, co už má, určitě to stačí.
Když jako máma nevíte kdy přestat Vy, tak si zřiďte útulek a věřím tomu, že tahle aktivita zaměstná dostatečně celou rodinu.
Musíte přece nejlépe chápat, co je pro Vás všechny únosné. Pokud chcete jenom vyhovět dceřiným touhám, tak ještě do toho započítejte, že byste stejným způsobem měla vyhovět touhám manžela, máte-li je, tak dalším dětem a potom tu ještě zůstává prostor na Vaše přání. Kolik místa Vám zbývá na ně? Uvědomte si především to, že umět říct dítěti ne, je často láskyplnější gesto, než mu dovolit všechno.

marci1

Co třeba pomáhat v ZOO ?Pokud je to možné a mohou děti pomáhat a nebo tam mají nějaký kroužek pro děti.

Braník

Myslím,že její touhu nijak neovlivníte,jelikož to má vaše dcera v srdíčku-starat se o zvířátka a pomáhat s nimi.
Snad pouze domluva,aby si už další domů nepořizovala.
Doplňuji:
aktivita se zvířaty-pomáhat ke koním,
akvaristické kroužky,návštěva útulků,nebo třeba uklízet do zverimexu