buxik

dcera 2 a půl roku se mi z ničeho nic začala počůrávat:-(

Dobrý večer, už si nevím rady. Naše malá už chodila krásně na nočník a z ničeho nic se nám už asi 2 týdny počůrává a je jí to jedno, ne že by jí vadilo že je mokrá, hraje si dál jako by se nechumelilo, dokáže se počůrat ikdyž si hraje s děckama nebo lítá po bytě, doběhne a hups punčošky mokrý.Myslela jsem, že je to nějaký to jejich období, šla jsem s ní k doktorce na kontrolu moči a vše bylo OK. Jak jí to mám zase naučit nebo čím to může být, že si tak ucvrnkává do kalhotek? děkuji všem za radu.

Nejlepší odpověď
Mili @

Za každé vyčůrání do nočníčku chválit, chválit, chválit… popř. dát nějakou pochoutku…

Další odpovědi
panenka

Zkuste jí dávat co nejčastěji na nočník ukazujte jí na tom nočníku obrázky,hrejte si s ní řeknite jí že když se pude vyčurat dáte jí nebo koupíte jí kokino pokud je dle doktorky v pořádku uvidíte že se to spraví chce to jen mít trpělivost a chvíli vyčkat

buxik

děkuji za rady se sladkostmi, ale vše jsem zkusila – sladkosti až po vyčůrání – dostane je a pak se mi za chvilku ucvrnkne do kalhotek. I strašení čertem a že jí Ježíšek nic nedonese, domlouvání, škemrání…

Terryle

Napadá mě, nemáte třeba nově miminko? Starší děti to dělávaj, když mají najednou pocit, že se jim rodiče nevěnujou tak, jako dřív – což je právě často, když se narodí nový dítě. V dvou letech už mají trošku rozum a vidí, že se mimino počůrává a všichni kolem něj běhají – tak si řeknou no, začnu se počůrávat taky, třeba si mě začnou všímat jako dřív :)

Terryle

Nebo jí začít dávat plínku. Velký dítě to omezuje, je to neohrabaný, nepříjemný, studí to… a pokud má kamarády, tak se jí i dá „pohrozit“, že se jí s plínkou budou smát. Třeba ji bude plína tak otravovat, že se radši zase naučí na nočník… :)